• Головна
  • Проєкт «Добробат» допомагає у відновленні Чернігова
19:15, 15 травня 2022 р.

Проєкт «Добробат» допомагає у відновленні Чернігова

«Добробат» − це добровільний будівельний батальйон. «Добробат» − це не просто проєкт, це надія для багатьох громадян, які відчули на собі весь гнів Російської Федерації. Аби дізнатися хто може вступити до батальйону та як допомогти рідному місту ми поспілкувалися з одним із засновників проєкту радником міністра МВС Ростиславом Смірновим.

«Добробат – це проєкт, який ми розпочали, коли звільнили Київську область. Є достатня кількість розвалів, ми все могли б зробити силами ДСНС та місцевих комунальних служб, але це зайняло б набагато більше часу. До того ж, до нас надходило дуже багато запитів від людей, які також хотіли долучитися. Тому ми вирішили оголосити набір. Першого для у нас було близько 10 000 заявок, хоча на той час ми потребували близько 100 людей. І ми зрозуміли, що проєкт матиме набагато більший резонанс не тільки при розборі завалів, а й у відновленні. Тоді ми почали розвивати цю історію.»

Наразі проєкт «Добробат» налічує близько 26 000 людей, сформовано три батальйони: Київський, Чернігівський та Сумський, які щоденно працюють спільно з ДСНС України, Міністерством інфраструктури, з місцевими військово-цивільними адміністраціями та з Мінрегіоном. Основні завдання добровольчих батальйонів полягають у розчищенні завалів та первинній відбудові. Під терміном «первинна відбудова» слід розуміти певні дії спрямовані на надання будинку жилого стану, це не означає повну відбудову будівлі.

«У Чернігівській області є благодійний фонд «Іскра добра», який нам дуже допомагає. Ці хлопці нам дуже допомагають: організовують харчування та тимчасове проживання, закуповують будівельні матеріали, надають пальне для наших добровольців. Одного разу сталася історія: троє наших хлопців у чаті виявили бажання поїхати допомагати саме у Чернігів, але їм не було де проживати. Це повідомлення помітила одна жіночка. Вона оплатила їм проживання у готелі на тиждень, а хлопці поїхали до неї працювати. І таких історій насправді дуже багато.»

Долучити до проєкту може кожен, тому що спектр робіт дуже великий. Це можуть бути і розчистка парків, вулиць від завалів. Але також часто потрібні фахові люди. Реєстрацію можна здійснити через Телеграм-бот. Для цього необхідно перейти за посиланням та слідувати підказкам. Спершу слід натиснути «Старт», після чого бот попросить вказати ваше ім′я, прізвище та контактний телефон. Після чого ви матимете змогу обрати бажаний для вас батальйон та вид діяльності.

«Наразі ми маємо намір створити такий проєкт спільно з Мінрегіоном, тобто взяти ціле село у Чернігівській області, прораховуємо скільки матеріалів для роботи нам потрібно, пишемо запит, і ми силами Добробату повністю це село відбудовуємо.»

Для допомоги матеріально був створений благодійний фонд «Лазер», окрім цього гроші можна надсилати на звичайну карту за реквізитами 4441 1144 5277 6907. На зібрані кошти закупають необхідний інвентар: каски, рукавиці, лопати та інше.

«У Чернігові ми зараз посилено працюємо над такими районами як Бобровиця, Олександрівка та Масани, які найбільше постраждали під час обстрілів. Там ми дуже багато роботи робимо саме з первинної відбудови: латаємо стіни, заклеюємо вікна і таке інше. Роботи там йдуть кожного дня.»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добробат #добровольці #розбір завалів #Іскра добра
Оголошення
live comments feed...