• Головна
  • Розмінування Чернігова: поїздки на природу доведеться відкласти
14:38, 16 травня 2022 р.

Розмінування Чернігова: поїздки на природу доведеться відкласти

Ситуація в місті та області налагоджується, але це не привід втрачати обачність. Про те, як відбувається розмінування Чернігова, яких алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та які райони все ще небезпечні розповів у інтерв′ю з нашою редакцією начальник відділення піротехнічних робіт Євгеній Шкурський.

Євгеній Шкурський разом із Патроном

Що потрібно робити, якщо помітив на вулиці чи, наприклад, на дачній ділянці підозріли предмет, схожий на міну або снаряд? Який алгоритм ді? Куди телефонувати? Що робити самому?

− По-перше, ні в якому разі не чіпати руками, не переносити. Взагалі ніякого фізичного впливу на предмет не здійснювати. Потрібно запам′ятати місцевість та дзвонити до 101. Зателефонувавши до служби, необхідно конкретно пояснити адресу або місце, де було виявлено підозрілий предмет, та на безпечній відстані чекати приїзду спеціалістів.

Скільки вибухонебезпечних предметів було вилучено від початку війни?

− На території Чернігівської області від початку війни наразі було вилучено та передано до відділу охорони більше 20 000 вибухонебезпечних предметів. Значна кількість із них вже знищено.

Що робити людині, яка планує садити город, але боїться, що він може бути замінованим? Чи є така можливість - викликати фахівців-піротехніків для обстеження певної території? Можливо за гроші?

− За гроші – точно не можна. У такому випадку все одно потрібно телефонувати за номером 101. Усі запити ми виконуємо по пріоритетності. Тобто якщо є виклик за адресою, де стовідсотково знайдений вибухонебезпечний предмет, то туди ми поїдемо у першу чергу. Навіть якщо нас просто просять перевірити ділянку, ми виїжджаємо, але тільки тоді, коли немає більш термінових викликів.

Які райони в Чернігові та поблизу міста ви вважаєте найбільш проблемними з точки зору наявності вибухонебезпечних матеріалів? Простіше кажучи, куди краще не соватись?

− Найбільш проблемними є села поблизу міста: Киїнка, Павлівка та Ягідне. З приводу самого Чернігова, то це ті райони, які найбільше постраждали від обстрілів, тобто Бобровиця, Масани та Олександрівка.

Скільки часу може зайняти повне розмінування території міста? Чернігівського району? Всієї області?

− Насправді дуже важко спрогнозувати. Це займає дуже багато часу. Якщо взяти конкретно обстеження території, то на це може знадобитися навіть не один рік. А якщо буде підтвердження, що там є мінні поля, то за тиждень таку ділянку очистити неможливо.

Роботи з розмінування ведуться місцевими спеціалістами, чи залучаються також сапери з інших регіонів та країн?

− Наразі у нас працює три чернігівських розрахунки. До нас на допомогу приїхали ще п′ять розрахунків з інших областей.

Коли повністю обстежать кладовище Яцево та дозволять відвідини могил?

− Ми працюємо над цим питанням. Але в пріоритеті у нас зараз розмінування територій, де живуть люди. Потрібно трохи почекати, але згодом територія обов′язково буде очищена.

Чи можна зараз виїздити на природу, на шашлики за місто? Які правила поведінки мають бути у людей, що виїжджають на природу?

− Зараз краще не їздити на природу. Це особисто моя рекомендація. Найпопулярніші місця, куди раніше люди їздили відпочивати, ще не до кінця обстежені. Там може бути що завгодно, тому варто бути обачним та обережним. І навіть за грибами цієї осені їздити я також не рекомендую. Якщо вже так сталося, що все таки виїхали за грибами, а замість них знайшли снаряди, то повторюсь: ні в якому разі не чіпайте його, обійдіться без геройства. Просто позначте місце і залиште цю справу спеціалістам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДСНС #розмінування чернігова #міни #вибухонебезпечні предмети
Оголошення
live comments feed...