• Головна
  • Громадський транспорт у Чернігові почав відновлюватись, що далі?
10:56, 21 травня 2022 р.

Громадський транспорт у Чернігові почав відновлюватись, що далі?

Проблему відновлення громадського транспорту у місті наші читачі у своїх листах та зверненнях називали однією з головних на сьогоднішній день. Людям потрібно добиратися до роботи, до освітніх закладів, комусь для переміщення містом у справах чи на дачу. На цьому тижні по місту почали їздити маршрутки, але проблема повноцінного відновлення роботи громадського транспорту у Чернігові достатньо складна, і у людей багато запитань. Тому ми поспілкувалися з начальником Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Чернігівської міської ради Олександром Рижим та розпитали у нього про долю громадського транспорту у місті.

Коли планується повне відновлення курсування громадського транспорту?

У Чернігові наразі немає можливості запустити електротранспорт через. Зараз йдуть роботи над відновленням контактної мережі, 50% якої за час бойових дій було пошкоджено. Від 19 травня по місту вже почали курсувати дев′ять тимчасових маршрутів, а це 60 автобусів середнього класу.

Скільки транспортних засобів залишилося у наявності?

Наразі у наявності залишилося 99 одиниць рухомого складу тролейбусів. На жаль, сім з них постраждали під час обстрілів. Комунальних автобусів у наявності немає, але є приватні перевізники, які від 19 травня вже мають курсувати. Проїзд в автобусах буде коштувати 12 гривень.

Які маршрути вже відновили свою роботу? За яким графіком вони ходять?

Та маршрутна мережа, яка була до війни, не буде працювати. У місті залишилось дуже мало автобусів рухомого складу. Багато з них були передані на потреби ЗСУ. А також були випадки влучання в автопарки, через що багато автобусів погоріло.

Чи курсують автобуси до районів, які найбільше постраждали від обстрілів: Масани, Олександрівка, Бобровиця?

Маршрутна мережа побудована по принципу пересадок. Але майже 90% міста закрито. Та, до прикладу, ми маємо маршрут вул. Незалежності–вул. Надії Сагайдак, яка знаходиться на Бобровиці, майже на виїзді з міста.

Чи курсують автобуси до дач? За яким маршрутом та графіком?

До дачних кооперативів вже їздять автобуси два тижні. Були проведені переговори з перевізниками та запущені рейси на замовлення дачних кооперативів.

Де можна дізнатися розклад руху громадського транспорту?

Розклад руху громадського транспорту можна дізнатися на сайті міської ради, а також за допомогою системи моніторингу «Dozor». Окрім цього частково будуть працювати табло орієнтування прибуття громадського транспорту, на яких є живлення та доступ до інтернету, і які не пошкоджені під час бойових дій.

Скільки часу, на вашу думку, знадобиться на повне відновлення роботи громадського транспорту?

Усе буде залежати від фінансування. Якщо воно буде у достатній мірі, то усе можна було б відновити за три-чотири місяці.

Нижче додаємо перелік маршрутів, які будуть курсувати в Чернігові з 19 травня:

· 1 – Олександрівка–Автозавод (через вулицю Кирпоноса)

· 1а – Олександрівка–Автозавод (через вулицю О. Молодчого)

· 2 – Хімволокно–Автозавод

· 3 – вулиця Незалежності–вулиця Н. Сагайдак

· 4 – Залізничний вокзал–вулиця Захисників України (через вулицю Всіхсвятську)

· 4а – Залізничний вокзал–вулиця Захисників України (через вулицю Пухова)

· 5 – Вулиця Єськова–готель Україна

· 6 – Вулиця Ціолковського–готель Україна

· 7 – Вулиця Ціолковського–2 міська лікарня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Громадський транспорт #розклад #автобуси #тролейбуси
Оголошення
live comments feed...