• Головна
  • У Чернігові відкрили для відвідування кладовище "Яцево", але з обмеженнями
09:18, 26 травня 2022 р.

У Чернігові відкрили для відвідування кладовище "Яцево", але з обмеженнями

Кладовище "Яцево" у Чернігові відкрите для відвідувачів. Людей просять ходити виключно доріжками, нікуди з них не звертати, а йти у ліс категорично заборонено. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора кладовище "Яцево" Костянтин Борсук. З перших днів поблизу були російські війська. Вони зруйнували могили, розбили капличку і знищили техніку підприємства.

"Кладовище працює у стандартному режимі, згідно з розкладом. Воно обстежене фахівцями, але ж те, що тут не використовувалися міни, це явно. Але ж не треба брати невідомі предмети, не підходити та доповідати нам".

На початку березня російські війська заїхали просто на територію кладовища.

У Чернігові відкрили для відвідування кладовище "Яцево", але з обмеженнями, фото-1, Фото - Суспільне Чернігів

Фото - Суспільне Чернігів

Біля адміністративної будівлі спецкомбінату, у її холі, стояв російський танк.

На спецкомбінаті був деревообробний і малярний цех, адміністративна будівля і виробничі приміщення. Від цехів залишився один фундамент, адмінбудівлю вже відбудовують. Обстрілами російські війська зруйнували капличку, поблизу якої поховані бійці, які з 2014 року боронили Україну на Сході. Її відновити вже неможливо.

У Чернігові відкрили для відвідування кладовище "Яцево", але з обмеженнями, фото-2, Фото - Суспільне Чернігів

Фото - Суспільне Чернігів

"Капличка – це цивільна будова і вона не витримала. Її нам залишилось лише зруйнувати й відбудувати заново. Всі опори попадали, а ті що є, вони не працюють", – повідомив Костянтин Борсук.

Церкву біля кладовища "Яцево", яку спалили російські військові, почали відбудовувати. Вкладають цеглинами дзвіницю, всередині проклали нову проводку. У церкві згоріли іконостаси, церковні книги, куполу також нема.

У Чернігові відкрили для відвідування кладовище "Яцево", але з обмеженнями, фото-3, Фото - Суспільне Чернігів

Фото - Суспільне Чернігів

"Відновлюється дзвіниця, відновлюється штукатурка і також відновлюємо все по периметру церкви. В нас навіть паркан був зруйнований. Приходять ставлять свічечки, тимчасово ми робимо це у придворні. Поставили ікони й приймаємо записки, проводимо поховання", – розповів отець Євгеній, священник храму Святителя Феодосія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Яцево
Оголошення
live comments feed...