• Головна
  • Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити
16:58, 26 травня 2022 р.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну пройшло вже три місяці. За цей час багато українців втратили своє житло. Тому питання подання заяви на відшкодування пошкодженого майна все ще залишається відкритим. Нижче ми детально прописали повну процедуру подачі заяви за допомогою застосунка «Дія» та подальших кроків. Ми не гарантуємо отримання допомоги кожному, але центральна влада обіцяла зробити все можливе, аби кожен міг отримати компенсацію від держави за свою пошкоджену нерухомість і майно через військові дії. Тому варто спробувати.

Хто може подати заяву на відшкодування зруйнованого майна?

· власники приватних будинків (садибні, дачні та садові);

· власники квартир;

· власники інших житлових приміщень (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку).

Як подати заяву через застосунок «Дія»?

1. Зайдіть до застосунку та меню Послуги оберіть пункт Пошкоджене майно.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-1

2. Далі натисніть кнопку «Почати».

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-2

3. Після цього ви маєте вказати тип нерухомого майна та загальну площу приміщення у м2.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-3

4. Наступним кроком потрібно зазначити повну адресу пошкодженого нерухомого майна із вказанням області, міста, району, вулиці, номеру будинку та квартири.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-4

5. Далі необхідно вказати розмір збитків вашої нерухомості та кількість осіб, які мешкали у квартирі. А також зазначити, чи було майно об′єктом культурної спадщини.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-5

6. Наступний пункт «Фіксація пошкоджень», де необхідно описати основні пошкодження, вказати приблизну дату та час, коли вони були нанесені, а також прикріпити фото (можливо додати до 5-ти медіафайлів загальним обсягом до 50 МБ).

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-6

7. Останнім кроком необхідно вказати свій контактний номер телефону та електронну пошту, після чого всі внесені данні буде необхідно перевірити та підтвердити їх достовірність.

Заява на відшкодування пошкодженого майна: хто і як може це зробити, фото-7

Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. А також у застосунку ви отримаєте повідомлення про те, що згодом буде створено спеціальну комісію, яка оцінить збитки та визначить порядок та процедуру компенсації. Інформація про це з’явиться найближчим часом після визначення процедури урядом.

Якщо у вас немає смартфону і застосунку «Дія»?

Якщо вам складно або немає такої можливості оформлювати цю заяву в електронному варіанті у застосунку Дія на своєму смартфоні, то ви також можете подати заяву на відшкодування за допомогою особистого візиту до ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг), який знаходиться за адресою: вул. Рокосовського 20А. Для цього вам знадобиться лише паспорт та ваш ідентифікаційний код. Інформаційне повідомлення формується з використанням Порталу Дія.

Після реєстрації повідомлення необхідно очікувати на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації. Цю процедуру урядом прописано у постанові КМУ № 423 від 05 квітня 2022 року «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва».

За допомогою таких повідомлень громадян уряд планує детально підрахувати втрачене майно та збитки, а також запропонувати людям компенсації.

Що робити далі?

Потрібно звернутися до Відділу звернення громадян Чернігівської міської ради, де ви маєте написати заяву на призначення комісії щодо обстеження пошкодженого майна. Відділ звернення громадян Чернігівської міської ради знаходиться за адресою вулиця Шевченка, 9. Графік роботи у будні дні з 08:00 до 17:00. Телефон: 0462 676 476

Чи необхідне звернення до поліції?

Наступним кроком є звернення до поліції для відкриття кримінального провадження. Після чого має бути складений процесуальний документ – протокол огляду місця події, як офіційна фіксація слідів злочину для доказової бази.

Основні показники, які будуть оцінюватися при визначенні шкоди:

  • вартість зруйнованого та пошкодженого житла, яке потребує відновлення;
  • фактичні витрати, здійснені для відновлення пошкодженого житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства;
  • фактичні витрати на здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації;
  • вартість зруйнованих та пошкоджених об’єктів малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини;
  • вартість зруйнованих та пошкоджених об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Визначення такої шкоди та обсягу збитків, завданих Україні, буде здійснюватися відповідно до методики, затвердженої наказом Мінрегіону за погодженням з Мінреінтеграції.

Першими компенсацію за втрачене житло будуть отримувати багатодітні сім'ї, люди з інвалідністю I та II груп, а також учасники бойових дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пошкоджене майно #заява #ЦНАП #Дія
Оголошення
live comments feed...