• Головна
  • Чернігову мавп’ячої віспи боятися не варто, - Iван Тельнов
14:31, 13 червня 2022 р.

Чернігову мавп’ячої віспи боятися не варто, - Iван Тельнов

У Європі та деяких країнах за її межами фіксують спалах мавпячої віспи. Ця хвороба не є смертельною, але все ж доставляє деякі неприємності. Мавпяча віспа найчастіше зустрічається у віддалених районах Центральної та Західної Африки. До інших країн вірус може потрапити з людьми і тваринами, які там побували. Тож, про прогнози на цей вірус та чи прийде він до Чернігова ми розпитали у лікаря-пульмонолога Чернігівської обласної лікарні Івана Тельнова.

«Наразі, цей вірус не такий і страшний. Він відомий давно, а звернув на себе увагу тільки тому, що почав розповсюджуватися не тільки в країнах Африки, а й був зареєстрований і у країнах Європи. Поки вірус не викликає занепокоєння. Картина його подібна до перебігу звичайної віспи, тобто це температура, катаральні явища та висипи на шкірі.» - зазначає Iван Тельнов.

Висип, що був спричинений мавпячою віспою, може дуже боліти та свербіти, він змінюється та проходить різні стадії, після чого утворюється струп, який пізніше відпадає. Ураження можуть залишити рубці. Процес передачі вірусу, по словам лікаря, не такий простий і швидкий, як наприклад при Covid-19.

«Передається вірус лише контактним шляхом: через рани та подразнення шкіри. Так як вірус не передається повітряно-крапельним шляхом, то значного розповсюдження очікувати не варто. Так як і не варто очікувати того, що він набуде розміру пандемії, як у ситуації з Covid-19. І якщо ризик захворіти на коронавірус збільшується відповідно до віку, то у мавпячої віспи таких критерій немає. Єдине, що від нього більш захищені люди, які народилися до 1980 року, коли ще була вакцинація проти натуральної віспи. Ці люди мають імунітет, тому у них ризик заразитися набагато менше, ніж у тих, то народився пізніше.»

Дослідження показують, що вакцина проти звичайної віспи Imvanex приблизно на 85% ефективна проти мавпячої віспи, оскільки ці два віруси дуже схожі. Також Iван Тельнов повідомив, що ані в Чернігові, ані в Україні цього вірусу поки що немає, і насправді навряд чи його слід серйозно лякатися.

«Хворих на мавпячу віспу в Чернігові немає. А діагностувати хворобу можна за клінічними симптомами. Лікування симптоматичне та тільки в стаціонарі з ізоляцією пацієнта. Я гадаю, що цей вірус не спричинить епідемії. Вчені за ним зараз спостерігають, тому занепокоєння не визиває. Я думаю, що мавпяча віспа до України не прийде. А якщо й прийде, то це будуть одиничні випадки захворювання. Тому не варто хвилюватися. Цей вірус розповсюджується набагато повільніше, ніж Covid-19, бо його шлях зараження контактний.»

Аби захистити себе від ураження вірусом мавпячої віспи, лікар радить звести до мінімуму контакти з тваринами та частіше мити руки. Якщо немає такої можливості, необхідно завжди мати при собі антисептичні засоби та обробляти руки. Але направду, ці прості поради стосуються загалом елементарних правил гігієни, які вбережуть вас від багатьох вірусів та хвороб. Будьте здорові!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мавпяча віспа #вірус #симптоми
Оголошення
live comments feed...