08:41, 9 липня 2022 р.
Наслідки боїв: чи можливий спалах холери на Чернігівщині
Багато людей занепокоєні тим, що є можливість впливу на екосистему Десни та її води від можливої значної кількості мертвих людських тіл після боїв біля Чернігова. Деякі навіть говорять про те, що можливий спалах холери, тому навіть надають перевагу не пити воду з крану або колодязю. Дійсно, бої під Черніговом були досить жорстокими та кровопролитними. Тому, аби розібратися у цьому питанні, а також про те, якого впливу на екосистему завдала війна, ми поспілкувалися із завідуючим кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Юрієм Карпенко.
При розкладанні величезного числа трупів утворюються отрути, що з дощами чи ґрунтовими водами попадають у водойми, отруюючи їх. Нічого з цієї землі, пов’язане з водою чи їжею, брати не можна, оскільки там міститься трупна отрута, а також можливе розповсюдження різноманітних захворювань.
«Спалах холери пов'язаний із високою температурою і не проточною водою. Десна має течію, тому імовірність спалаху холери не буде, осередки хвороби не фіксували.Мертва риба так само перетворюється в біомасу. Десна має проточну високу воду, присутня також течія. Але все одно потрібно дотримуватись правил купання в дозволених місцях. Намагатись не ниряти, щоб вода не потрапляла в ніс та ротову порожнину.» − прокоментував Юрій Карпенко.
Пити воду з крану та колодязів можна. За словами пана Юрія, небезпеки у цьому немає. Загалом, місто має централізовані водогони, тому Чернігів має живлення артезіанською водою.
Окрім цього, воєнні дії завдали значної шкоди природі Чернігівщини. Вибухи та обстріли не пройшли безслідно.
«Вплив був безпосередньо, коли прилітали снаряди та бомби, лунали вибухи. Це завдало великого впливу на гідробінотів та водних організмів. Також був порушений хімічний склад води. Обстріли завдали численних механічних порушень: порушення берегової смуги і вирви, які утворювались, потрапляння чужорідних предметів у саму річку.»
Варто пам’ятати, що кожен вибух – це забруднення повітря, води та ґрунтового покриву токсичними речовинами. Не говорячи вже про тони металобрухту, які розкидані по лісопосадках.
Нагадаємо, наприкінці червня неподалік села Салтикова Дівиця поліцейські знайшли під берегом річки Десна тіло російського окупанта з документами. Згодом з річки на Чернігівщині витягли російський танк з трупами окупантів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...