• Головна
  • «Смілива гривня»: в Україні стартувала акція зі збору монет для потреб ЗСУ
14:15, 9 серпня 2022 р.

«Смілива гривня»: в Україні стартувала акція зі збору монет для потреб ЗСУ

«Смілива гривня»: в Україні стартувала акція зі збору монет для потреб ЗСУ

Впродовж наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України. Ініціатор акції «Смілива гривня» - Національний банк України.

Мобілізація коштів для підтримки Збройних Сил України - один із пріоритетних напрямів у роботі Національного банку з початку війни. 24 лютого Нацбанк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для допомоги українським захисникам. Кошти на нього надходять від громадян і підприємств України та від міжнародної спільноти.

За п’ять місяців на цей рахунок перераховано понад 20 мільярдів гривень. Проте війна триває, і підтримка для Збройних Сил України так само потрібна. Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема, монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

«До наближення перемоги долучається кожен із нас – хтось на фронті зі зброєю в руках, хтось в тилу, допомагаючи нашим воїнам. Акція «Смілива гривня» – це гарна нагода зробити свій внесок у перемогу, навіть, якщо він становитиме лише 10 копійок. Пункти мобілізації монет працюватимуть із 1 серпня до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків – Ощадбанку та ПУМБу. Здавайте монети в банки, а ми відправимо їх на фронт», – прокоментував заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Отже, з 1 серпня до 31 жовтня 2022 року кожен громадянин зможе долучитися до акції, зібрати монети та принести їх до відділень АТ «Ощадбанк» та АТ «ПУМБ» майже в усіх регіонах країни, де працюють ці банки, зважаючи на безпечні умови роботи. Можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах.

Об’єднані зусилля українців здатні творити дива та допомагати українській армії долати ворога. «Ощадбанк без вагань долучився до ініціативи. Назва акції «Смілива гривня» – дуже символічна. Сміливість стала для України й українців тією рисою, що наближає нашу перемогу у війні, і справа кожного наразі – зробити все для цього. Кожен внесок важливий», – зазначив заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Антон Тютюн.

«ПУМБ долучився до акції «Смілива гривня», бо сміливість допомагає нам вистояти у цій війні. Відсьогодні монети стають ще однією нашою спільною зброєю. Ми чекаємо на всіх бажаючих здати монети на потреби українських військових у відділеннях банку по всій країні. Невелику кількість монет можна розмістити в благодійній скриньці, інкасація скриньки проводитиметься в міру її наповнення протягом дня. Велику суму в монетах можна перерахувати без комісії через касу банку для подальшого її перерахування на спецрахунок НБУ. Ми разом – надійний тил для наших воїнів. Робіть свій внесок у перемогу!», – наголосив директор департаменту інкасації та грошового обігу ПУМБ Андрій Бодян.

Тож сміливо здавайте монети до банків, і Національний банк разом із партнерами передасть вашу сміливість відважним українським воїнам. Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції зазначені на сайті «Смілива гривня».

Довідково: 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Смілива гривня #допомога ЗСУ #монети #Нацбанк #акція
Оголошення
live comments feed...