• Головна
  • Перерозподілили гроші бюджету Чернігова – на що зменшили, а на що додали
11:41, 20 серпня

Перерозподілили гроші бюджету Чернігова – на що зменшили, а на що додали

Фото Чернігівської міської ради

Фото Чернігівської міської ради

Під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради було розглянуто кілька питань про перерозподіл коштів бюджету Чернігівської міської територіальної громади. Військовий час вимагає істотних змін щодо фінансування тих чи інших видатків міського господарства Чернігова. Загальний тренд – фінансування відновлення зруйнованого житла чернігівців та соціальні виплати.

100 мільйонів на ремонт житла, а на солі взимку економимо

Внесенні зміни і доповнення до Комплексної цільової програми житлово-комунального господарства м. Чернігова на 2021-2025 роки. Доповідав за цим питанням начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Відповідно до цієї Програми, планується додатково виділити із міського бюджету 100 мільйонів гривень на реконструкцію, капітальний і поточний ремонт житлового фонду та 25 мільйонів гривень на встановлення нової працездатної відсічної арматури у внутрішньобудинковій системі опалення (заслонки на вхід тепла у будинки).

Зокрема, на забезпечення проведення утримання вуличнодорожньої мережі: чищення доріг, замітання вулиць, прибирання снігу, посипання сіллю, піском, тощо, планувалося додатково виділити 120 мільйонів гривень. На що міський голова прокоментував так:

«Ми проговорювали, що як би там не було, є необхідність придбання хоча б 3 тисяч тонн солі замість стандартної щорічної кількості – 8 тисяч тонн. Ціна зросла в десять разів. Умовно, 15 тисяч з доставкою. Відповідно, 3 тисячі тон – 45 мільйонів. Заявлена цифра – 120 мільйонів. Вона складається з солі і безпосередньо вартості робіт. Коштів необхідних і заявлених насьогодні у бюджеті нема. Є 65 мільйонів. Можливо потрібно зменшити кількість солі з 3 тисяч тон до 2,5».

В результаті виконком прийняв рішення про виділення 65,8 млн грн на утримання вулично-дорожньої мережі Чернігова (підготовка до зими сіль, піско-сольова суміш, тощо).

Водоканалу – додаткове фінансування на реконструкцію водопроводу

Внески до статутного капіталу КП "Чернігівводоканал" Чернігівської міської ради планують збільшити на 1 мільйон 400 тисяч гривень. Кошти будуть розподілені на реконструкцію існуючого водопроводу вулиць Сіверянської, Фабричної, Василенка, Колоскових та Ватутіна.

Для реконструкції каналізаційної насосної станції № 3, розташованої по вул. Мстиславська необхідно додатково виділити 12 мільйонів гривень з міського бюджету.

Під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради також було обговорено питання про перерозподіл наявних залишків бюджетних коштів. Пропонується збільшити додаткові кошти на Управління охорони здоров’я на придбання генераторів для Міської лікарні №2 і Міської лікарні №4.

"З дитячих майданчиків кошти знімаємо, а на послуги з доставки в морг померлих додаємо"

Також за рахунок перерозподілу в межах Департаменту соціальної політики пропонується виділити додаткові кошти на допомогу на поховання (130 тис грн). Планується також виділити додаткові кошти на утримання служби по доставці в морг у розмірі 1 мільйон 372 тисячі. Ці кошти вивільнили за рахунок скорочення фінансування у тому числі дитячих майданчиків на 2,8 млн грн.

Також на засіданні виконкому затвердили виділення коштів на пошкоджену бібліотеку імені Коцюбинського, яка розташовується біля дитячої стоматполіклініки. На ремонт приміщення бібліотеки виділено 4,9 млн грн.

Додатково будуть спрямовані кошти на капітальний ремонт шести житлових будинків (2 млн. грн). Приблизно 1,5 мільйони будуть спрямовані на встановлення вікон.

У рамках перерозподілу по управлінню капітального будівництва додаткові кошти планують спрямувати на школу №6 та школу №13, по 7 мільйонів на кожну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виконком #бюджет Чернігова #перерозподіл коштів #фінанси
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...