• Головна
  • «Бібліотеки мають бути не тільки місцем отримання книжок, а й хабом», – нова директорка ЦБС Ганна Пушкар
13:46, 8 вересня 2022 р.

«Бібліотеки мають бути не тільки місцем отримання книжок, а й хабом», – нова директорка ЦБС Ганна Пушкар

7 травня начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук представив колективу нового керівника міської централізованої бібліотечної системи. Нею стала Ганна Пушкар, власниця освітнього центру «РозУмка».

Як вона зазначила, пропозиція стати директоркою бібліотеки була несподіваною.

– Сьогодні розпочався новий етап мого професійного життя на посаді директорки міської централізованої бібліотечної системи. Пропозиція була для мене досить несподіваною і надійшла від управління культури. На зустріч мене запросив Олександр Шевчук. Також, я зустрічалася з Олександром Ломако і погоджували кандидатуру з мером Владиславом Атрошенком, – каже Ганна Пушкар.

– Чи довго думали? Чого погодилися?

– Я недовго думала і прийняла запрошення. По-перше, я вже декілька років бачила, що мій приватний освітній проєкт, яким я раніше керувала, став самостійним і не потребує вже моєї постійної уваги. Там прекрасний колектив професіоналів, які впораються без мене. Я була готова робити наступні кроки в професійному зростанні.

По-друге, всіх нас, і мене також, змінила війна. У мене був період весною, коли я відчула себе безхатченком, коли жила на Закарпатті. Хоча люди, які нас там прийняли, зробили все, щоб ми відчули себе майже як вдома. Це дуже сумне відчуття. З поверненням, я дуже глибоко переосмислила свою роль і свій зв’язок з рідним містом. Як і кожен з нас, приймала рішення, чи залишатися. І коли вирішила залишитися, зрозуміла, що маю бути максимально корисною для Чернігова, наскільки у мене вистачить наснаги і здібностей. Зараз я відчуваю себе на своєму місці вдома, це важливо.

«Бібліотеки мають бути не тільки місцем отримання книжок, а й хабом», – нова директорка ЦБС Ганна Пушкар, фото-1

– Що входитиме у ваші обов‘язки? Якими закладами будете опікуватися? Які задачі ставить перед вами міська влада та які задачі ставите самі перед собою?

– Ситуація в міській централізованій бібліотечній системі зараз дуже важка. Це пов’язано з значними руйнуваннями – наслідками російської військової агресії. Потрібно відновити і врятувати. Зараз відповідаю вам з кабінету бібліотеки ім. М. Коцюбинського, де зовсім немає вікон, пошкоджено дах, стіни, немає частини дверей тощо. Завдяки працівникам, героям, врятовано багато бібліотечних фондів, але потрібно, щоб зараз вони не зіпсувалися. Це першочергові задачі.

А глобальна мета – бібліотеки мають бути не тільки місцем отримання книжок, а й хабом, місцем зустрічей, конференцій, переглядів кінофільмів тощо. До війни робота в цьому напрямку велася, зараз потрібно продовжити і розвинути. Статистика показує, що до наших бібліотек частіше звертаються діти до 15 років і люди похилого віку 60+, наша ціль залучити молодь і людей середнього віку. А для цього їм має бути цікаво.

Зараз в ЧМК ЦБС 12 філій. Не всі вони працюють і, також, частина працівників не повернулися. Але більшість з них вже відкриті для відвідувачів, в тому числі пошкоджена центральна бібліотека. Захоплююсь героїзмом наших містян, співробітників бібліотек, які доклали величезні зусилля, щоб врятувати і зберегти.

Буду виправдовувати той кредит довіри, який надали мені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ганна Пушкар #Централізована бібліотечна система #призначення #нова директорка
Оголошення
live comments feed...