• Головна
  • Зігріти бійців на передовій: у Чернігові волонтери роблять окопні свічки для ЗСУ
14:20, 25 вересня 2022 р.

Зігріти бійців на передовій: у Чернігові волонтери роблять окопні свічки для ЗСУ

Виробництво цих корисних штук налагодили волонтери, які допомагають жителям мікрорайону Бобровиця розбирати завали зруйнованих рашистами будинків. Цей туристичний винахід можна використовувати для освітлення бліндажів і розігрівання консервів, приготування кави чи чаю.

Координує цю діяльність Оксана Бойко, яка працює медиком. З нею та її командою ми зустрілися в дворі на вул. Луговій. «Окопні свічки» жінка почала виготовляти вдома. А зараз їй допомагають бажаючі. Серед них зустріли студентів, медиків, бухгалтерів і підприємців. Під «офіс» пристосували звичайний гараж.

- Все починалося з розбору завалів на Бобровиці, з допомоги людям, - розповідає про цю ініціативу Оксана Бойко. – Ми приїздили доволі часто, познайомилися з іншими волонтерами. Але дні коротшають, вже стільки часу не можемо працювати, тому вирішили розвивати ще один напрямок, бо хочеться бути корисними. Ідею робити «окопні свічки» я зустріла на фейсбуці, трошки сама спочатку займалася, а тепер усі разом.

Я дізналася про цю ініціативу, коли побачила на сторінці пані Оксани оголошення про збір бляшанок. Потім вона просила приносити недогарки свічок чи парафін. Долучилися небайдужі. Почали приносити бляшанки з-під консервів на роботу жінки. Декілька мішків недогарків передали з церкви. Щоправда, вони стояли в піску, тож перед повторним використанням їх треба почистити. Дехто перерахував кошти, аби придбати парафін.

- Дуже дякую всім, хто приносить помиті бляшанки, очищені від етикеток. Ми не витрачаємо на це час, - проводить коротенький інструктаж моя співрозмовниця. – Якщо залишити ззовні папірець , він може загорітися, в окопі це зайве, це для безпеки. Деякі чоловіки, коли розуміють, що й до чого, навіть загинають гострі краї бляшанки, щоб ми не поранилися.

Наступний етап – порізати картон на полоси такої висоти, як бляшанка, закрутити равликом і вставити в середину. Картон бажано брати не фарбований, гофрований і м’який, щоб легко скручувався. Далі потрібно вставити гніт і залити розтопленим воском або парафіном. Почекати, коли він застигне. Окопна свічка готова! За вечір бригада волонтерів ладнає близько 50 свічок. Хтось нарізає картон, хтось закручує його в бляшанки, хтось сортує свічки, хтось плавить віск на вогні. Це не варто робити в приміщенні, тому що при нагріванні до високих температур з парафіну випаровуються токсичні речовини. Бажано ще й маску на обличчя вдягнути.

- Гніт – це сірники або картонний язичок, - додає Оксана. - Маленька така свічка буде горіти півтори-дві години. Її зручно навіть покласти в кишеню. Не боїться вологи, не боїться, коли дме вітер. Аби погасити, треба її чимось накрити. Можна використовувати повторно. Велика буде горіти 3-4 години. Служить для освітлення, горить доволі яскраво й віддає тепло. На ній можна підігріти їжу, зварити каву чи закип’ятити воду, поруч просушити шкарпетки тощо.

Чернігівці, які хочуть долучитися, можуть приносити очищені від етикеток бляшанки, збирати недогарки. Картон у волонтерів поки що. У Чернігові є й інші групи, які займаються цією справою. Замовлень від військових не бракує. Їх чекають у зоні бойових дій і наші прикордонники.

Вікторія Сидорова, фото Володимира Герасименка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#окопні свічки #ЗСУ #українські бійці #добра справа #волонтери #Оксана Бойко
Оголошення
live comments feed...