• Головна
  • Велоекскурсія історичними місцями Чернігова за картинами видатного художника: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)
17:31, 27 вересня 2022 р.

Велоекскурсія історичними місцями Чернігова за картинами видатного художника: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У суботу, 24 вересня, в Чернігові відбулася мистецько-історична велоекскурсія за картинами видатного чернігівського художника Леоніда Могучова. Саме таким видом транспорту подорожував митець для створення своїх творів, більшість з яких – це пам’ятники архітектури нашого краю.

Організатором екскурсії виступило Управління культури і туризму чернігівської міської ради, Туристичний інформаційний центр Чернігова (Олександр Шевчук, Катерина Литвин).

Велоекскурсію історичними місцями Чернігова за картинами Леоніда Могучова проводила професійна гідеса Олександра Федоренко. До заходу з власним архівом долучився друг і дослідник творчості художника Віктор Величко. Екскурсію по Антонієвих печерах провів Андрій Глухенький.

Загалом велоекскурсія охоплювала такі пам’ятники архітектури: Спасо-Преображенський собор, будинок Лізогуба, Катериненська церква, Іллінська церква, Троїцький і Єлецький монастирі. Саме ці архітектурні шедеври Чернігова зобразив митець в своїх акварелях в період 70-80-хх років, а напередодні в Туристичному інформаційному центрі пройшла презентація листівок з зображенням творів художника.

Довідково:

Леонід Борисович Могучов народився 24 квітня 1925 року в Чернігові. Перші уроки ізограмоти він отримав у театрального художника Василя Беляєва, активно брав участь у міських виставках образотворчого мистецтва школярів.

Уперше чернігівський глядач ознайомився з його акварелями та малюнками у 1953 році на обласній виставці народного образотворчого мистецтва. Як художник-графік він остаточно сформувався на початку 70-х років, коли у київському видавництві «Будівельник» вийшли книги з ілюстраціями Могучова. Відтоді відбулося понад 500 його персональних виставок у великих і малих містах України, Росії, Білорусі, Канади.

Леонід Могучов намалював більше 10000 робіт та ескізів архітектурних пам’яток: церков, маєтків, вітряків, фортець. На жаль, значна частина його творів вже втрачена назавжди. Адже доволі часто художник дарував свої картини. Відтепер, малюнки Могучова зберігаються у багатьох музеях України, а також у приватних колекціях Канади, США, Великобританії, України, Росії, Європи і Білорусії. Частина творів нашого земляка зберігаються у чернігівських музеях.

Провідне місце в творчості художника займає Чернігів. Він відобразив місто у довоєнний, окупаційний та післявоєнний період, завдяки чому можна вивчати його історію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Леонід Могучов #художник велоекскурсія #архітектура Чернігова #фоторепортаж #Сергій Тонканов
Оголошення
live comments feed...