• Головна
  • Не можуть забрати навіть тих, хто отримав значний рівень опромінення. Що відомо про полонених з ЧАЕС
18:12, 27 вересня 2022 р.

Не можуть забрати навіть тих, хто отримав значний рівень опромінення. Що відомо про полонених з ЧАЕС

Не можуть забрати навіть тих, хто отримав значний рівень опромінення. Що відомо про полонених з ЧАЕС

У Чернігові пройшла зустріч родин українських військових, які зараз перебувають у російському полоні, загинули чи вважаються безвісти зниклими, з уповноваженою Президента з питань забезпечення прав захисників України.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Були на зустрічі й рідні нацгвардійців, які потрапили в полон, коли несли службу на Чорнобильській атомній електростанції. Уповноважена Альона Вербицька сказала, що найбільша проблема з поверненням наших військовополонених і цивільних заручників – це домовитися з Росією, яка не дотримується жодних норм гуманітарного права чи Женевських конвенцій.

Уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька. ФОТО: Суспільне Чернігів

Уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Ми не можемо домовитися з ними про постійні обміни, ми не можемо домовитися про повернення всіх на всіх, як це підіймається питання завжди, ми навіть не можемо забрати тих, хто перебуває в дуже тяжкому стані: люди, які мають тяжкі поранення, полонених Нацгвардійців, які перебували в обороні Чорнобильської АЕС, і вони потрапили до полону. Це люди, які мають значний рівень опромінення, і ми навіть їх не можемо забрати, тому що люди потребують дуже складної терапії. Про це постійно наголошуємо і просимо міжнародні організації й правозахисні організації допомагати, і політиків, але бачимо, що світ не може вплинути», – каже Альона Вербицька.

За словами Альони Вербицької, росіяни часто переміщують полонених з місця в місце, тому чітко простежити, де і скільки їх перебуває, важко. Також, додала вона, люди, уповноважені на перемовні та обмінні процеси, роблять все можливе, аби пришвидшити повернення українських військовополонених, цивільних заручників та тіл загиблих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полонені #ЧАЕС #перемовини #домовленості #Альона Вербицька
Оголошення
live comments feed...