• Головна
  • З 1 жовтня субсидії виплачуватимуть за новими правилами: які зміни чекають на чернігівців
13:12, 29 вересня 2022 р.

З 1 жовтня субсидії виплачуватимуть за новими правилами: які зміни чекають на чернігівців

З 1 жовтня субсидії виплачуватимуть за новими правилами: які зміни чекають на чернігівців

З 1 жовтня субсидії на оплату послуг ЖКГ українцям замість органів соцзахисту виплачуватиме пенсійний фонд. А з 1 грудня він їх і призначатиме. Це постановив 16 вересня Кабінет Міністрів. Як пояснили в департаменті соціальної політики, на критерії отримання субсидій новація не вплине, йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».

В Чернігові більше 25000 домогосподарств користуються пільгами на оплату комунальних послуг. У травні органи соцзахисту провели автоматичне продовження субсидій тим, хто отримував їх у попередньому опалювальному сезоні. Оформлення субсидій наразі йде у звичному режимі.

– Кінцевого терміну подачі документів на субсидію законодавством не передбачено. Це постійний процес, який постійно та динамічно відпрацьовується. Єдине, якщо сім‘я звертається впродовж двох місяців з початку опалювального сезону за призначенням субсидії, вона має право на отримання субсидії з початку опалювального сезону, але не раніше, чим домогосподарство мало би взагалі право на призначення цієї допомоги, – зазначила директорка Департаменту соціальної політики Ірина Марчук.

Ірина Марчук

Ірина Марчук

Після повномасштабного російського вторгнення і запровадження воєнного стану, в Україні послабили деякі обмеження, які раніше стали б на заваді отриманню субсидії. Так, приміром, заборгованість з оплати послуг ЖКГ, яка виникла за цей період, не враховується під час оформлення пільг. Потурбувалися також про тих, хто через війну втратили роботу.

– Якщо в зв‘язку з воєнним станом людина втратила роботу, то дана сім‘я має право на отримання субсидії, але за умови, що ця особа перебуває на обліку в Державному центрі зайнятості і їй призначено допомогу по безробіттю.

Чернігівці, які після російського вторгнення виїхали за кордон, теж мають право на субсидію. Їхня присутність в Україні не обов'язкова - процедуру оформлення можна пройти на сайті Мінсоцполітики, або у додатку «Дія».

Головними чинниками, які можуть позбавити громадян права на субсидію, залишаються завелика площа житла, покупки на суму у щонайменше 50 тисяч гривень, володіння новим автомобілем, несплата єдиного соціального внеску тощо.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #пільги #війна #Ірина Марчук #нові правила #комунальні послуги
Оголошення
live comments feed...