• Головна
  • Як 55 українських «Мрій»: скільки допомоги доставила країні Нова пошта
Новини компаній
17:00, 30 вересня 2022 р.

Як 55 українських «Мрій»: скільки допомоги доставила країні Нова пошта

Новини компаній

Понад 100 мільйонів гривень — саме на таку суму Нова пошта підтримала українців за останні півроку. Керівник гуманітарного напряму компанії Андрій Григоров розповідає про доставку гуманітарних вантажів, евакуацію дітей із прифронтових територій та інші кроки, спрямовані на перемогу. Спойлер: компанії справді є, чим пишатись.

Як 55 українських «Мрій»: скільки допомоги доставила країні Нова пошта, фото-1

Керівник гуманітарного напряму компанії Андрій Григоров

Прикро це визнавати, але деякі бренди «прокинулися» лише в лютому-березні 2022: заговорили про соціальну відповідальність, почали донатити та підтримувати волонтерський рух. Однак це точно не про Нову пошту. Ви запустили і розвиваєте свою Гуманітарну пошту з 2014-го, відколи почалася не надто завуальована російська агресія. Чи корегували ви діяльність цього напряму після повномасштабного російського вторгнення 2022 року? Якщо корегували, то як?

Так, повномасштабне вторгнення змусило нас трансформувати цей напрям. Швидко і суттєво.

Якщо пригадуєте, у 2014 році наша компанія однією з перших почала створювати гуманітарні штаби допомоги. Ми сфокусувалися на людях, які опинилися у скрутному становищі через військові дії на сході країни.

Тоді наша компанія вирішила допомогати тим, на чому розуміється найкраще, тобто логістикою. За свій кошт ми доставляли волонтерам їжу, одяг, будівельні матеріали, окуляри нічного бачення, тощо.

У 2016 році, коли інтенсивність та кількість військових дій зменшилися, гуманітарний штаб перекваліфікувався. Так, ми продовжували допомагати волонтерам та вимушеним переселенцям, але значно більше уваги сфокусували на допомозі цивільним медикам.

Потім зі світом стався коронавірус. Команда Нової пошти ухвалила рішення не лише доставляти, а закуповувати для лікарень апарати ШВЛ, кисневі подушки, спеціальні респіратори та комбінезони.

24 лютого ніхто не питав: продовжувати допомагати чи ні? Оговтавшись від потрясіння, ми одразу ж почали масштабувати допомогу. Тепер її потребувала вся країна, кожна область і громада. Компанія мала створити — і створила! — величезну кількість нових логістичних ланцюжків.

Східна Європа хотіла допомагати гуманітарними вантажами, і ми були поруч, щоб підставити плече і взяти на себе логістику. Чи створила «гумка», як називають таку допомогу волонтери, додаткове колосальне навантаження на логістику та сервіси? Відповідь очевидна: так.

Саме тому ми трансформували чимало внутрішніх процесів. Наприклад, роботу з гуманітарними напрямами. Ми беремо на себе ще більше відповідальності. Тепер Нова пошта не тільки донатить та перевозить гуманітарні вантажі. Ми співпрацюємо зі значною кількістю міжнародних фондів та благодійних організацій, займаємось фасуванням продуктових наборів, допомогаємо лікарням, релокуємо бізнес, співпрацюємо із ДСНС. У якийсь момент почали доставляти гуманітарні вантажі не тільки з української точки А в українську точку Б, а й з-за кордону в саму Україну.

Основний клієнт компанії — бізнес. Складно зараз знайти бренд, який би не доставляв Новою поштою. Однак через російську військову агресію величезна кількість підприємств опинилися на межі виживання. Це точно зменшило обсяг комерційної доставки. Як Новій пошті вдалося вистояти?

Лютий та кілька наступних місяців були для нашої компанії одними з найважчих. Близько 25% усіх відділень, які розташовуються на території України, перестали працювати. Частина з них опинилася на тимчасово окупованій території, частина зруйнована, інші опинилися посеред пекла війни.

Але завдяки сумлінній роботі наших колег компанії вдалося зберегти логістичні маршрути, а також інфраструктуру. ЗСУ деокупують населений пункт — і ми одразу відновлюємо там роботу. Це необхідно не лише для того, щоб збільшити прибуток, але й для покращення життя людей, які опинилися в скрутному становищі.


Нова пошта відновлює роботу на деокупованих територіях

Починаючи з 2014 року, в Україні з’явилося багато нових волонтерських організацій, та й старі активізувалися. Усі різні за масштабами, фокусуються на різних напрямах. Чи складно Новій пошті з ними всіма взаємодіяти?

У нас спільна мета — перемога. Тому ми стараємося порозумітися.

Я завжди кажу: саме завдяки волонтерам існує і тримається потужний український опір, який не залишає противнику шансів.

Скажу відверто, одночасно співпрацювати з сотнями волонтерських організацій, діяльність яких суттєво відрізняється, непросто. Одні займаються збором харчів, інші допомагають з амуніцією для військових чи побутовою технікою для цивільних. Але ми вже маємо ефективний алгоритм співпраці — відточували його вісім років.

Після лютого ми не лише допомагаємо волонтерам, а й самі почуваємося одними із них. Наприклад, саме нашим транспортом вивозили дітей з дитячих будинків, що розташовувались на лінії вогню у Донецькій, Луганській, Харківській та Запорізькій областях. У населених пунктах поблизу фронту, наші відділення стали не лише пунктами видачі посилок, але й гуманітарними хабами, які збирають та роздають гуманітарну допомогу. Наприклад, у багатьох населених пунктах Харківщини саме в наших відділеннях можна отримати продуктові набори та гуманітарну допомогу.

Головне наше бажання – запустити платформу, яка знайомить та згуртовує волонтерів. Це допоможе об'єднати зусилля, досвід, консолідуватися та створювати справжні благодійні організації, які працюють на території всієї країни.

Як 55 українських «Мрій»: скільки допомоги доставила країні Нова пошта, фото-2

Нова пошта доставляє корм тваринам у притулках

Через військове вторгнення страждають не лише військові, але й мирні люди. Саме тому зараз у лікарнях та шпиталях перебуває величезна кількість поранених людей. Чи допомагає їм Нова пошта у рамках гуманітарного напряму?

Зараз ми співпрацюємо з 12 медичними закладами. Двоє із них — шпиталі для поранених. Наша мета – шукати фінансування та допомагати медикаментами, обладнанням.

Ми не приховуємо того, що оплачуємо з власних ресурсів величезну кількість медикаментів, які передаємо на потреби поранених військових та цивільних.

Скільки Нова пошта інвестувала в перемогу? Скільки витратила на благодійність від початку повномасштабного російського вторгнення?

Близько 100 мільйонів гривень. Ми стали партнерами фонду Help Ukraine, який завозить гуманітарну допомогу з країн Європи. Саме наша компанія власним коштом завезла в Україну величезну кількість палет з Польщі та країн західної Європи. Якщо порівняти кількість продукції, то її об'єм буде дорівнювати ємності 26 літаків-велетнів “Мрія”, це приблизно 15 тисяч палетів. А якщо говорити про загальну кількість перевезених гуманітарних вантажів з 24 лютого, то це вже 55 літаків «Мрія».

Допомога – це не лише про гроші. Ми дуже цінуємо людяність та поважаємо за це український народ. Одного разу ми брали участь у доставці 250 продуктових наборів у населений пункт, що знаходився у 20 км від лінії фронту. У нас попросили 5 наборів для однієї сім’ї, а ми доставили харчі для усього селища, та ще й у подвійному об’ємі.

Як 55 українських «Мрій»: скільки допомоги доставила країні Нова пошта, фото-3

Сортування продуктових наборів у хабі Нової пошти

Розкажіть про наміри компанії щодо роботи гуманітарного напряму. Плануєте щось згортати чи підтримуватимете все, як є до повної перемоги?

Як показує наш досвід, світ дуже швидко змінюється. Саме тому ми впевнені, що будуть виникати нові виклики — і нові напрями роботи.

Штаб Нової пошти щотижня проводить наради. Ми визначаємо найактуальніші потреби, намагаємося допомогти кожному, хто до нас звернувся.

Наприклад, пан Притула вже орендував для країни цілий супутник. Але дуже наївно було б думати, що після цього перемога вже в нашій кишені. Це лише один із кроків. Ми підхопили ініціативу: закуповуємо для українських захисників спеціальне обладнання, яке допоможе отримати супутниковий зв'язок, та мати доступ до інтернету. Ми не плануємо ані зупинятись, ані стишувати ходу. Усе буде Україна, і все буде перемога!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...