• Головна
  • Зеленський відповів на петицію проти створення в Чернігові військової адміністрації
13:55, 1 жовтня 2022 р.

Зеленський відповів на петицію проти створення в Чернігові військової адміністрації

Зеленський відповів на петицію проти створення в Чернігові військової адміністрації

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію «Черніговом має керувати обраний мер, а не призначений чиновник, – громада міста», розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України, автором якої став секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

«За результатами розгляду електронної петиції інформую про таке.

Згідно з вимогами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», в Україні введено та продовжено воєнний стан.

Правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану визначені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» (далі – Закон).

Відповідно до Закону на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи – військові адміністрації (частина перша статті 4).

Згідно із частиною другою статті 4 Закону рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування. Відповідно до частини третьої статті 4 Закону військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.

Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації; начальником військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова (частина третя статті 4 Закону)», – йдеться у документі.

Відповідь Президента на петицію завершилась словами про те, що про результати розгляду порушених питань буде поінформовано автора електронної петиції. Таким чином, питання про те, чи буде запроваджена у Чернігові військова адміністрація, залишається фактично без відповіді.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#петиція #відповідь #Володимир Зеленський #Президент України #військова адміністрація #Владислав Атрошенко #мер Чернігова
Оголошення
live comments feed...