• Головна
  • 30 років будували, за ніч усе втратили. Родині Ходаків необхідна допомога
19:24, 6 жовтня 2022 р.

30 років будували, за ніч усе втратили. Родині Ходаків необхідна допомога

Для всіх жителів Чернігівщини весна 2022-го далась нелегко. Хтось втратив роботу, хтось втратив кошти, а хтось втратив усе майно. Великого лиха завдали окупанти сімейній парі із села Трисвятська Слобода, що під Черніговом, де точилися активні бої. Олександр Петрович, та його дружина Тамара Василівна Ходак працювали над своїм будинком майже 30 років, але велика пожежа знищила все. Тепер чоловік та дружина, залишившись ні з чим, змушені просити допомоги.

Сім’я Ходак отримали свою землю через сільську раду у 1993 році, і у 1994 уже почали будуватися. Олександр Петрович – будівельник, старався створити затишне гніздечко. «Жінці потрібна велика кухня, чоловіку потрібен великий гараж. Будувалися, все життя. На приватних територіях робота є кожного року», – говорить чоловік. Сім’я мала двоповерховий будинок з великими кімнатами та балконом, гараж з машиною та сарай з господарством.

Коли з-за кордону прийшла біда, подружжя сподівалося врятуватися в підвалі, але 13 березня, як сталася велика пожежа. Олександр Петрович та Тамара Василівна ледве вціліли, на відміну від їхнього майна. Згоріло все: будинок, гараж, сарай.

30 років будували, за ніч усе втратили. Родині Ходаків необхідна допомога, фото-1

Олександр Петрович згадує той день: «Коли впала бомба, були у підвалі будинку, підвал підстрибнув, почалася пожежа. Ми вискочили на вулицю, у чому були: я у бурках, дружина у капцях. Прибігли сусіди допомагати гасити пожежу. Перший вогонь вдалося погасити, але почався новий обстріл. Ми попадали серед дороги з дружиною і сусідами. Сарай поруч розбило, а нас лише на дорозі покачало. Нас дивом не вбило, прикидало землею та оглушило. Було багато уламків, все порозбивало».

Люди 30-40 хвилин лежали на дорозі, та чекали поки стихне. Коли піднялися, то побачили що вже горіло все: будинок, гараж, сарай, сусідські будівельні вагончики.

«Нічого вже не було, але з неба вогняні стовпи опускалися, наче феєрверки якісь пускали, не знаємо що то таке літало, але дуже страшно виглядало» - говорить Олександр. Через трохи почався третій обстріл, який тривав до дванадцятої години чи довше. Подружжя залишилося ночувати в сусідів у підвалі. Потім родину вивезли друзі до сестри Олександра Петровича у місто Чернігів. «Мабуть ми ще не всі випробування пережили у цьому світі», – каже Олександр Ходак.

Наслідки пожежі були жахливі. Все майно, яке сімейна пара наживали майже 30 років згоріло.

«В хаті було все» – каже Тамара Василівна, – «холодильники, пральна машина, дві морозильні камери, мікрохвильова, телевізори в кожній кімнаті. Все було, тепер – нічого. Із машини взагалі зробився великий млинець». Сарай рознесло, не врятувалися ні кури, ні кролі, навіть собаку убило. Лише документи у підвалі дивом уціліли, тільки трішки обгоріли. «Сумка з документами стояла на поличці, і , напевно, коли поличка загорілася то сумка впала на підлогу і лишилася частково цілою» - згадує Тамара Василівна.

Об'єднання добровольців «Бо Можемо» вже провели велику роботу з розчищення завалів. Волонтер Ігор Коваль про сім’ю Ходаків говорить: «Чудова родина пенсіонерів. Ми познайомилися коли допомагали розбирати завали будинку, десь вихідних 6-7 працювали великою компанією, навіть ще трохи не закінчили». Роботи, звісно, вистачало, адже сім’я Ходак мала двоповерховий будинок, відповідно було багато сміття. «Вони були раді, бо двоє пенсіонерів, допомагати їм нікому, невідомо скільки б ця родина виконувала такий об’єм робіт, та чи змогла б зробити», – вказує волонтер.

Благодійний фонд «Дах Чернігів» уже надав 750 кг цементу, 5 т піску та 1,5 т щебеню. Зараз в першу чергу потрібно закрити частину першого поверху, зробити дах, бо попереду зима. Ігор Коваль розповідає: «На дах частково знайшли 120 листів вживаного шиферу, треба стропила, пиломатеріали, вікна та двері. Ще дуже багато чого потрібно, тому, що там вигоріло усе».

Наразі родина Ходак мешкає у будівельному вагончику, і мріє відбудуватися. Олександр майстер у будівництві, і готовий відновлювати будинок, якби тільки було з чого. Чоловік говорить: «Хочеться відбудуватися, хоча б перший поверх, кухню та кімнату. Потрібно десь жити, іншого житла просто немає, та й своя земля є своя земля. На своїй землі якось і Бог допомагає, і де б ми не були, тягне на свою землю».

Олександр Петрович та Тамара Василівна залишилися ні з чим та просять у чернігівців допомоги. Їх віра у майбутнє і у людей надихає, вони говорять, що «треба жити, треба будуватися, все рівно переможемо. Ми вистоїмо, все буде добре». І дивлячись на цю пару працелюбних, добрих і щирих людей, ми розуміємо, що все у них вийде. Олександр Петрович і Тамара Василівна Ходаки мають відбудувати свій будинок. А ми всі маємо перемогти ворога.

Закликаємо всіх небайдужих чернігівців, підприємців і бізнесменів нашого міста допомогти цій родині, адже їм це дуже і дуже необхідно.

Картка для допомоги: Ходак Тамара Василівна: ПриватБанк 5168 7554 4092 1175.

Контакти:

- господар будинку Олександр Петрович Ходак тел. 050 5509865

- волонтер ініціативи «Бо Можемо» Ігор Коваль тел. 093 2527566

Автор: Валентина Гавриленко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#родина Ходаків #бомба #російська агресія #Трисвятська Слобода #війна #допомога
Оголошення
live comments feed...