• Головна
  • Нові автобуси у Чернігові: звідки з‘явилися, за чий кошт придбані та куди поділися старі
18:25, 7 жовтня 2022 р.

Нові автобуси у Чернігові: звідки з‘явилися, за чий кошт придбані та куди поділися старі

Громадський транспорт вже давно став частиною нашого життя. Всі ми пам’ятаємо часи, коли деякий час після блокади Чернігова автобуси не курсували містом. Це допомогло нам зрозуміти всю важливість роботи громадського транспорту. Наразі автобусні маршрути поступово відновлюють свою роботу, з’явилося багато нових автобусів, а це викликало дуже багато запитань серед містян. Ми поспілкувалися з начальником управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександром Рижим, аби відповісти на всі питання.

– Скільки усього транспортних маршрутів функціонує у місті та які перевізники залишилися?

На сьогодні, у місті Чернігів функціонує 7 тролейбусних маршрутів і 13 автобусних. Зараз працює три автобусних перевізники: ТОВ «Епітранс», ТОВ «ПАСС-Сервіс», ТОВ «Таксосервіс».

– Скільки одиниць рухомого складу мають ці перевізники та якого класу автобуси?

Їх рухомий склад 75 автобусів та 48 тролейбусів, з яких у нас працює на автобусних маршрутах 25% низькопідлогових, які пристосовані для перевезення пасажирів маломобільних, і приблизно 40% на тролейбусних маршрутах. Також працює інформаційна система. Пасажир може бачити орієнтовний час прибуття на зупинку автобуса чи тролейбуса.

– Куди ділися ті автобуси, які були до війни?

Переважна більшість рухомого складу автобусів, які курсували містом до початку повномасштабного вторгнення росії, були передані на потреби ЗСУ.

– Автобуси яких марок наразі працюють? Та які їх характеристики?

Працюють автобуси марок «Атаман», «Еталон», «Богдан» та багато інших.

– Чиїм коштом були закуплені автобуси?

Усі транспортні засоби були куплені коштами перевізників.

– Чи планується відновлення усієї транспортної мережі, яка була до початку війни? Та які з ділянок ще досі не функціонують?

Ми поступово відновлюємо транспортну мережу. Зараз працюють тимчасові маршрути, тобто поступово ми відновлюємо пасажирські перевезення у місто Чернігові за можливістю. Ми і надалі будемо працювати над відновленням, аби все місто покрити громадським транспортом та надати якісні послуги. З пересадками наразі можна дістатися практично до всіх кінцівок міста. До деяких транспорт не доїжджає близько 1,5 кілометра. Це мікрорайон «Подусівка», також транспортна мережа ще не відновлена до мікрорайону «ЗАЗ» та мікрорайону «Сіверянка» та мікрорайону «Хімволокно». Як тільки буде відновлюватися робота тролейбусів, ми будемо корегувати автобусні маршрутну мережу, будемо закривати ті ділянки, де зараз відсутній транспорт.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадський транспорт #автобуси #Олександр Рижий #транспорт
Оголошення
live comments feed...