
11:26, 29 жовтня 2022 р.
Надійне джерело
"Якщо почалась стрільба, життя там не буде": з прикордонного села на Чернігівщині виїхало близько 80% населення
До Новгород-Сіверської міськради в жовтні від жителів прикордонних старостатів надходять по дві-три заяви щодня з проханням допомогти з переїздом. Найбільше з Кам’янської Слободи – село, яке покинуло близько 80% населення. Такі цифри Суспільному повідомила голова громади Людмила Ткаченко. Частина людей виїхали тимчасово, частина назавжди. Історія тих, хто вже не збирається повертатись, далі.
Пенсіонер Сергій з родиною у вересні переїхали з прикордонної Кам’янської Слободи у Дігтярівку. Тікали через ворожі обстріли – з серпня вони там стали регулярними.
"Життя там не буде. Якщо почалась стрільба, то уже все", – каже чоловік.

Переселенець Сергій, Суспільне Чернігів
Дігтярівку порадили родичі, вони переселились сюди раніше. Це одне з найбільш віддалених від кордону сіл громади. Днів п’ять, каже Сергій, пожили в чужому домі, потім придбали хату за 20 тисяч гривень у розстрочку.
"Я віддам. Зараз переселенцям дають в першу чергу за паї. А у нас два паї: по 12 з половиною тисяч гривень. І віддамо. У мене пенсія військова".

Придбаний будинок, Суспільне Чернігів
Наразі роблять ремонт і обживаються на новому місці. З Кам’янської Слободи змогли перевезти свої речі: меблі, техніку та посуд. Та довелося залишити дрова заготовані на зиму та невикопаний город.
"Шкода було все кидати виїжджати звідти. Нажив там: і кінь і все на світі. А зараз що. Город – то нехай, посадять", – говорить чоловік.
Дров на зиму вже заготували й на новому місці. Овочами забезпечені – частину купили, частину чоловік заробив у місцевих.

Заготовлені дрова, Суспільне Чернігів
Теща Сергія Анна проживала на прикордонні Новгород-Сіверщини – у Грем’ячі та у Кам’янській Слободі. У 89 років їй довелось переселятись на нове місце.
"Я на городі ходжу, а вони летять, бомби, та стріляють. Кордон у нас біля Кам’янської. А ми у Кам’янській Слободі жили. Там Росія, а тут ми жили. Страшно було. Там попобили усе. У селі тримали корову і коня. Довелось продати. Перевезли в Дігтярівку з собою курей і трьох собак", – говорить Анна.

Переселенка Анна, Суспільне Чернігів
Зі слів голови Новгород-Сіверської громади Людмили Ткаченко, з трьох прикордонних старостатів через обстріли виїхала приблизно третина населення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:07, 28 січня
10:50, 6 лютого
16:16, 7 лютого
20:37, 31 січня
17
live comments feed...