• Головна
  • Замість «Технови»: на нове комунальне підприємство виділять 93,5 мільйони
15:06, 24 листопада 2022 р.

Замість «Технови»: на нове комунальне підприємство виділять 93,5 мільйони

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, яке пройшло сьогодні, 24 листопада, було затверджено проект Програми забезпечення діяльності комунального підприємства «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради на 2022-2023 роки.

Згідно проекту, на реалізацію програми новостворене підприємство має залучити понад 93,5 мільйони гривень, з яких 92,5 мільйони має надати міський бюджет, ще 1 мільйон 72 тисячі – загальнодержавна «скарбниця».

Олексій Щербина

Олексій Щербина

- Вже з 30 березня, відповідно до рішення сесії Чернігівської міської ради, договір оренди Чернігівської ТЕЦ фірмою «Технова» припиняється й єдиний майновий комплекс ТЕЦ має взяти на баланс новостворене підприємство (КП «Теплокомуненерго», - прим.). Відповідно, просимо погодити програму підтримки, яка дозволить розпочати роботу підприємства. «Теплокомуненерго» взяло на цей опалювальний сезон у відання одну котельню, тобто підприємство вже запрацювало. Але для того, щоб була можливість забезпечити ефективну роботу КП, підприємство потребує підтримки. Вона (фінансова підтримка, - прим.) складається з наповнення статутного фонду, яке дозволить придбати основні засоби, яких в підприємства на сьогодні немає – це транспорт, оргтехніка, (провести чи замовити, - прим.) проектні роботи, які дозволять у наступному опалювальному сезоні приступати до таких заходів, як зменшення енергоспоживання, здешевлення вироблення теплової та електричної енергії, - зазначив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина(саме він представляв проект програми КП «Теплокомуненерго», - прим.).

Владислав Атрошенко

Владислав Атрошенко

Пояснюючи необхідність цього рішення, мер Чернігова Владислав Атрошенко зазначив, що наразі передача ТЕЦ в управління комунальному підприємству «Теплокомуненерго» є найкращим рішенням:

- Технічно сьогодні це єдиний вірний крок: прийняти до управління генеруючи суб’єкти. За цієї економічної моделі нам треба буде витрачати кошти на підтримку цієї галузі (постачання тепла в оселі, - прим.). Але, повірте мені, за 5-7 років, якщо підтримувати ідею цього об’єднання (теплової мережі Чернігова, - прим.) – буде набагато кращий стан, й, врешті, ми прийдемо до європейської моделі, коли 80% генерації забезпечує центральна генерація. Швеція хизується тим, що 80 відсотків тепла видається за рахунок центрального опалення. Існує думка, що бізнес більш ефективний. Це так – беззаперечно. Але він більш ефективний на свою користь, - заявив мер міста.

Члени виконкому проголосували за проект одноголосно. Тепер його мають затвердити депутати міської ради.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Теплокомуненерго #виконком #Олексій Щербина #Владислав Атрошенко
Оголошення
live comments feed...