• Головна
  • Історичні документи у вільному доступі - онлайн. У Чернігові презентували новий культурний проєкт
10:44, 13 грудня 2022 р.

Історичні документи у вільному доступі - онлайн. У Чернігові презентували новий культурний проєкт

Історичні документи у вільному доступі - онлайн. У Чернігові презентували новий культурний проєкт

Історичні документи у вільному доступі – онлайн. У Чернігові презентували новий культурний проєкт «Історії й духовності скарбниця». Ініціаторами виступили Туристично-інформаційний центр спільно із Державним архівом області. Його приурочили до знакової для архіву дати, йдеться у сюжеті телеканалу «Дитинець».

Ірина Рябчук

Ірина Рябчук

– 3 січня 2023 року наша установа, як і всі державні обласні архіви, буде відзначати 100-річчя від дня заснування. Саме до цієї ювілейної дати ми започаткували спільний проєкт з відділом культури Чернігівської міської ради, – каже Ірина Рябчук, провідна спеціалістка відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області.

Загалом у Державному архіві зберігається понад 2 мільйони різноманітних історичних документів. Організатори планують висвітлювати онлайн лише основні та найцікавіші з історії нашого міста.

Катерина Литвин

Катерина Литвин

– Не кожен має можливість в будь-який момент прийти в архів і попрацювати. Враховуючи те, що працюємо і з екскурсоводами, і з гідами, і з людьми, які обожнюють наше місто, ці документи у вільному доступі нададуть можливість дізнаватися щось нове і використовувати скани цих документів в широкому просторі. Ми щиро віримо, що після перемоги в Чернігів буде приїжджати понад мільйон туристів, і ці документи нашим гідам стануть в роботі, – зазначає Катерина Литвин, заступниця начальника Управління культури та туризму.

Знайти всі скани можна на сайті Туристично-інформаційного центру. Кожні два тижні там з‘являтимуться нові документи. Нині там вже викладені перші матеріали про Катерининську церкву.

Також в рамках проєкту для гідів та екскурсоводів нашого міста у Державному архіві області влаштували невелику екскурсію по установі та її історії.

Організатори кажуть, влаштовуватимуть подібні екскурсії для гідів до архіву і в подальшому, аби вони краще познайомилися з історією Чернігова та могли цікаво розповідати її гостям міста.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Державний архів #документи #культурний проєкт #історія Чернігова #Ірина Рябчук #Катерина Литвин #Чернігівський ТІЦ
Оголошення
live comments feed...