18:59, 9 січня 2023 р.
Триповерховий паркінг та 14 тисяч місць для глядачів: якою бачать реконструкцію зруйнованого стадіону в Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів
Ліги оновлення України ONOVA опублікувала на своєму сайті передпроєктну пропозицію реконструкції Олімпійського учбово-спортивного центру «Чернігів», який зруйнували російські війська внаслідок авіабомбардування в березні 2022 року.
Які нові будівлі можуть з'явитись на території центру, скільки глядачів вміщатиме стадіон, тренування з яких видів спорту зможуть тут проходити та коли може розпочатись будівництво нової арени, розповів директор олімпійського центру Андрій Волков, пише «Суспільне Чернігів».
За його словами спеціалісти платформи ONOVA завітали до Чернігова чотири місяці тому та пробули в місті два дні. За цей час вони встигли попрацювати на об'єкті, зняти його з дрона та зробити всі відповідні заміри для майбутньої роботи над передпроєктною пропозицією.
«Ми як державне підприємство підписали з ними договір про співпрацю. Вони за свої кошти зробили технічне завдання, де були враховані всі наші побажання. Ми їм розповіли, що ми хочемо та під які види спорту та яку кількість людей. Після цього фонд взяв зобов’язання напряму шукати кошти на реалізацію проєкту», — говорить директор.
Зокрема Волков згадав, що в плані пошуку коштів у Ліги оновлення України є певні напрацювання. Також є контакти багатьох спортивних організацій з Канади, Австралії та Америки, які можуть з цим допомогти.
Амбасадор проєкту — Андрій Ярмоленко
Також амбасадором платформи ONOVA став капітан збірної України з футболу та гравець клубу «Аль-Айн» (ОАЕ) Андрій Ярмоленко. Він також підтримав ідею реконструкції так званого стадіону імені Гагаріна та запропонував свою допомогу.
Ігор Єрмаков, Єгор Стефанович, Андрій Ярмоленко, ФОТО: ONOVA
«Вони зв’язались з Андрієм Ярмоленком та показали йому свою ідею. У них була Zoom-конференція, вони мені одразу після неї подзвонили та сказали, що Андрій дуже тепло відреагував на це все та пообіцяв допомогти».
Також Ярмоленко розповів, що може стати посередником між проєктантами, керівництвом стадіону та європейськими футбольними клубами, задля пошуку коштів для інвестицій.
Схема плану 1 та 2 поверху трибуни на 6 тисяч глядачів, ФОТО: ONOVA
Гроші на будівництво
Андрій Волков вважає, що до завершення активних бойових дій на території України гроші на будівництво знайти буде важко, але підготуватись та знайти необхідні контакти необхідно вже зараз.
«Поки йде війна, її активна фаза, то я думаю, що ніхто ніяких грошей прямо зараз нам давати не буде. Це ж олімпійський центр, а не просто стадіон з футбольним полем, проєкт якого можна зробити за два місяці. Зараз час для підготовки з технічним завданням. Адже сам проєкт буде готуватись не менш як рік. Всі розуміють, що до будівництва ще дуже далеко, бо йде війна. Як тільки вона закінчиться, нам важливо мати налагоджені контакти та домовленості, щоб ми могли приступати до якогось конструктиву».
Схема плану 3 поверху трибуни на 6 тисяч глядачів, ФОТО: ONOVA
На території відбудованого олімпійського центру планують побудувати чотири готелі, триповерховий паркінг, дві трибуни із загальною місткістю 14 тисяч глядачів, три футбольних поля різного розміру, дитячий стадіон, місця для тренувань з таких видів спорту, як бокс, спортивна та художня гімнастика, теніс, греко-римська та вільна боротьба, дзюдо, важка атлетика.
Схема плану 1 поверху трибуни на 8 тисяч глядачів, ФОТО: ONOVA
«Андрій Ярмоленко порадив додати до проєкту манеж та басейн. З басейном виходить надто дорого, а ось криті манежі легкоатлетичні та футбольні цілком можливо побудувати. Те, що можна побачити на схемі, це вже затверджене технічне завдання. Тут одна половина центру буде відведена під футбол, а друга під інші види спорту».
Повну презентацію передпроєктної пропозиції можна переглянути за посиланням.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:46, 2 вересня
15
12:30, 23 липня
live comments feed...