• Головна
  • Як видаються електронні рецепти та направлення, коли відсутнє світло
12:10, 22 січня

Як видаються електронні рецепти та направлення, коли відсутнє світло

Як видаються електронні рецепти та направлення, коли відсутнє світло

Попри постійні обстріли та перебої в електропостачанні, українська система охорони здоров’я продовжує безперебійно функціонувати та надавати якісні медичні послуги всім, хто цього потребує. Про це повідомляють в управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА. На час дії воєнного стану в умовах знеструмлення та відсутності зв’язку лікарі можуть формувати паперові рецепти та направлення. Детальніше — у роз’ясненні МОЗ.

1. Доступні ліки

На час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації «Доступні ліки». При цьому паперовий рецепт:

— повинен бути виписаний на відповідному рецептурному бланку (ф-1);

— виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) на одне найменування лікарського засобу;

— має містити інформацію про заклад, лікаря та пацієнта;

— має бути засвідчений підписом та печаткою лікаря.

За виконання всіх цих умов рецепт вважається дійсним, а аптека може облікувати його та здійснити відпуск ліків пацієнту.

2. Рецепт на антибіотики

На перехідному періоді у разі відсутності технічної можливості лікарі можуть призначати антибактеріальні лікарські засоби на паперових рецептурних бланках форми № 1.

Нагадаємо, що до повноцінного впровадження е-рецепта на всі рецептурні ліки під час виписування електронного рецепта на антибіотики лікар має роздрукувати та надати пацієнту інформаційну довідку, яка містить номер рецепта, код його погашення, а також дані про призначення. При цьому ця довідка має бути обов’язково завірена особистим підписом та печаткою лікаря.

Так, у разі, якщо пацієнт отримав електронний рецепт, проте фармацевт не може здійснити його відпуск в ЕСОЗ, фармацевт може відпустити антибіотик за інформаційною довідкою до е-рецепта, яка на час воєнного стану прирівнюється до рецепта. При цьому фармацевт має зробити позначку «Відпущено» на інформаційній довідці та повернути її пацієнту.

3. Рецепт на наркотичні (психотропні) ліки

Також за відсутності світла чи зв’язку медичні працівники можуть призначати наркотичні (психотропні) лікарські засоби на паперових рецептурних бланках форми №3. Відпуск рецептурних ліків за рецептурними бланками форми №1 та №3 здійснюється відповідно до правил, затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360.

4. Паперові направлення на послуги

Відсутність інтернету — не перепона у скеруванні пацієнтів до вузькопрофільних спеціалістів. Так, лікар може видати пацієнту паперове направлення. Це може зробити як лікар первинки, так і лікар-спеціаліст.

Усі заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобов’язані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення — паперове. НСЗУ оплачує таку послугу.

Пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені Програмою медичних гарантій.

Зауважимо, що використання паперових форм допускається виключно у випадках, якщо відсутня технічна можливість сформувати електронний рецепт чи направлення через, наприклад, відсутність електроживлення чи доступу до мережі Інтернет.

Наразі попри всі виклики лікарі активно користуються цифровими інструментами. Так, на сьогодні до ЕСОЗ було внесено понад 1,4 мільярда електронних медичних записів, серед яких — понад 222 мільйони електронних направлень, 53 мільйони е-рецептів на препарати в рамках урядової програми «Доступні ліки», щонайменше 412 тисяч електронних рецептів на антибактеріальні препарати та понад 5,5 тисячі е-рецептів на наркотичні (психотропні) ліки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електронні рецепти #МОЗ #електроенергія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...