• Головна
  • Понад 25 мільярдів гривень податків сплатили платники Чернігівщини
08:54, 23 січня

Понад 25 мільярдів гривень податків сплатили платники Чернігівщини

Понад 25 мільярдів гривень податків сплатили платники Чернігівщини

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області у січні-грудні 2022 року сплачено 16 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 12,7% перевищує суму надходжень попереднього року. Єдиного соціального внеску надійшло 9,2 млрд грн (зростання на 45,5%). Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області.

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 6,8 млрд грн, що становить 42% загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 2,5 млрд грн (37,6%), податку на додану вартість – 2 млрд грн (29%), рентних платежів за користування природними ресурсами – 1,4 млрд грн (21%) та податку на прибуток – 0,7 млрд грн (10,6%). Сума сплачених до державного бюджету податків залишилась на рівні 2021року не зважаючи на введення воєнного стану та погіршення економічної ситуації у регіоні.

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 9,2 млрд грн, в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 7 млрд грн (76% в загальнообласній сумі), єдиного податку – 0,9 млрд грн (10%), податку на майно – 0,8 млрд грн (9%). Факт минулого року перевищено на 23% або на 1,7 млрд гривень.

Рівень добровільної сплати податків залишається високим та становить 99,6% від загальної суми надходжень до бюджетів усіх рівнів.

За січень-грудень 2022 року найбільшу частку у сплаті податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області складає сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:

  • державне управління, оборона, освіта та охорона здоров’я – 28,1%,
  • сільське та лісове господарство – 17%,
  • добувна промисловість – 10,4%,
  • переробна промисловість – 7,6%,
  • оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 5,6%.

У загальній сумі сплачених податків майже 20% забезпечено суб’єктами середнього підприємництва (3,1 млрд грн) та 16,4% – малого бізнесу (2,6 млрд грн).

Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-грудні 2022 року 9,2 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на 45,5% більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #ЄСВ #статистика #бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...