11:14, 25 січня 2023 р.
У Чернігові провели операцію на відкритому серці разом з фахівцями інституту Амосова (ВІДЕО)
Операційна зала міської лікарні №2. ФОТО: Суспільне Чернігів
Дві операції за методикою Ферацці на відкритому серці провели у Чернігові спільно з фахівцями інституту серцево-судинної хірургії Амосова. Так лікують пацієнтів із діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія. Це вроджена вада серця, 90% людей можуть про неї не знати через складність діагностування. Водночас хвороба є однією з причин раптової смерті, йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Операційна міської лікарні №2. Серце пацієнта зупинено, працює апарат штучного кровообігу.
Операція триває понад дві години. Працюють чернігівські хірурги, поруч – лікарі інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.
– Зменшили розмір міжшлуночкової перегородки. Забрали зайву тканину, яка заважала виходу крові із серця. І зробили реконструкцію одного з клапанів серця – мітрального клапана, – говорить заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтин Руденко.
Костянтин Руденко, ФОТО: Суспільне Чернігів
На цьому етапі починають запускати роботу серця. Воно скорочується, це фіксують датчики.
– За рахунок спеціального пристрою ми зігріваємо кров, яка потрапляє в апарат штучного кровообігу, і вже зігрітою кров’ю наповнюємо пацієнта, й таким чином зігріваємо тіло. Коли ми досягнемо нормальної температури тіла, ми зможемо зупинити штучний кровообіг, – розповів лікар-анестезіолог Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Михайло Кожанов.
Михайло Кожанов, ФОТО: Суспільне Чернігів
Хірургічне втручання – єдиний спосіб лікування гіпертрофічної кардіоміопатії. Це вроджена вада серця, яка важко діагностується, і є однією з причин раптової смерті людини, говорить кардіохірург міської лікарні .
– Коли починає відчувати дискомфорт, задишку, перебої в роботі серця, іноді це може бути втрата свідомості, він звертається до лікаря й проходить обстеження. Якщо в результаті цих обстежень, а це в основному ультразвукове дослідження серця, якщо визначається така гіпертрофія шлуночкової перетинки або ж мітральна недостатність, то ці пацієнти направляються в кардіохірургію.
За словами Костянтина Руденка, ця хвороба може бути причиною раптових смертей серед молоді.
Операція проводиться за методикою Паоло Ферацці на відкритому серці, триває від трьох до п'яти годин. Кардіохірург Костянтин Руденко особисто навчався в італійця. Такі операції в Україні проводять останні шість років.
– І за цей час пройшли досить таки серйозний шлях і виконали понад 560 операцій за цей час, це найбільший досвід в Європі. Більше нас цієї операції не роблять ніде в Європі.
За попередніми розрахунками, 70 тисяч людей в Україні можуть мати таку ваду серця, і не знають про це.
– Завдяки цій корекції ми виведемо цих людей із зони ризику від раптової серцевої смерті, а зараз статистично щорічно від 5-10% помирає раптово з такою вадою. Людина постійно знаходиться в зоні постійного і страшного ризику. Після оперативного втручання людина живе абсолютно повноцінним життям, і за тривалістю життя нічим не гірша за своїх однолітків, які не мають проблем із серцем, – каже Костянтин Руденко.
Тому в регіональних центрах проводять навчання кардіохірургів. Команда має провести близько 20 подібних операцій під наглядом колег, щоб робити такі втручання самостійно.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
01:52, 11 вересня
00:00, Вчора
00:00, 11 вересня
00:00, 13 вересня
00:00, 10 вересня
live comments feed...