• Головна
  • До Дня святого Валентина: дві книжки про психологію відносин між чоловіком та жінкою
17:37, 11 лютого

До Дня святого Валентина: дві книжки про психологію відносин між чоловіком та жінкою

До Дня святого Валентина: дві книжки про психологію відносин між чоловіком та жінкою

Цей огляд присвячуємо Дню закоханих. Вашій увазі дві книжки про кохання, які можуть допомогти вам краще пізнати природу стосунків між чоловіком і жінкою.

Робін Норвуд “Жінки, які кохають до нестями”. Vivat, 2017

Кохання далеко не завжди буває щасливим. Як часто жінки потрапляють у пастку залежних стосунків? Мабуть, значно частіше, ніж здається. І, на жаль, далеко не завжди розуміють, що мають проблему. Здається, треба тільки ще трохи почекати, бути ще лагіднішою, приділяти ще більше уваги, й він нарешті побачить, як сильно його кохають, та зміниться.

Не зміниться — стверджує американська психотерапевтка Робін Норвуд, виходячи з величезного досвіду консультування жінок. Все, що ми можемо — це змінити себе. Але спершу потрібно усвідомити проблему.

Тут має допомогти ця книжка. У ній безліч історій нещасливого кохання, залежності та нездорових стосунків. Всі вони дуже різні, хоч і схожі між собою. Серед них можна навіть знайти власну історію, схожу як дві краплі води на описану. Або, прочитавши їх усі, впевнитись, що нездорові стосунки — це зовсім не про вас. От і добре. Якщо не про вас, передайте книжку подрузі, може їй стане у пригоді.

До Дня святого Валентина: дві книжки про психологію відносин між чоловіком та жінкою, фото-1

Андрій Любка “Твій погляд, Чіо-чіо-сан” Meridian Czernowitz, 2018

Вже з перших рядків ми дізнаємося, що сталося з головним героєм та що він наміряється робити. Сталося таке: його дружину на пішохідному переході збиває місцевий суддя, й, звісно ж, уникає покарання. Дружина загинула, герой, Марк, у розпачі і хоче помсти. Він вирішує вбити суддю й обставити все так, щоб усім було зрозуміло, хто це зробив і чому. Марк не мислить життя без дружини й готовий пожертвувати свободою заради справедливості.

Така фабула схожа на детективну, проте цей роман — про кохання. Марк так віддано кохає свою Ралуку, що пам’ятає все життя з нею до найменших подробиць. Так щемно оповідає про їхні спільні подорожі, захоплення мистецтвом, про неї саму та їхні стосунки, що беззаперечно йому віриш: Ралука була сенсом життя Марка. Проте ближче до фіналу закрадаються сумніви, чи кохав він її насправді...

Отже, це аж ніяк не детектив, а скоріше психологічний роман, де стосункам між чоловіком і жінкою відведена головна роль. Багато місця також займають тревелоги — розповіді про подорожі, різні країни та міста, в яких побували герої. А ще — мистецтво, зокрема опера Пуччіні “Мадам Батерфляй”, що не тільки дала матеріал для назви роману, а й відіграє в ньому ключову роль. Яка, втім, не розкриється аж до самого фіналу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...