• Головна
  • Міська рада та військова адміністрація Чернігова: складнощі перехідного періоду
14:54, 21 лютого 2023 р.

Міська рада та військова адміністрація Чернігова: складнощі перехідного періоду

Олександр Ломако (ліворуч), Віталій Голець (у центрі) та Дмитро Брижинський (праворуч)

Олександр Ломако (ліворуч), Віталій Голець (у центрі) та Дмитро Брижинський (праворуч)

На 29-й сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, яка відбулася 21 лютого, депутати прийняли звернення до Верховної ради України, а також заслухали виступ очільника Чернігівської міської військової адміністрації.

Виступ Брижинського, присутність Семінського

виступ Дмитра Брижинського

На відкритті сесії місце поруч з в.о. мера Чернігова Олександром Ломакою зайняв начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, а у залі був присутній народний депутат України від Чернігова, представник партії «Слуга народу» Олег Семінський.

-У минулому році я керував обороною міста Чернігова, тому роль та місце кожного в обороні міста я знаю дуже добре: хто, де, як та коли здійснював допомогу Збройним силами, територіальній обороні, - розпочав свою промову Дмитро Брижинський. – Володимир Зеленський при особистій зустрічі чітко поставив задачу: враховуючи прикордонне розташування нашого міста, зробити усе можливе, щоб мешканці міста відчували себе безпечно й комфортно. Хочу заспокоїти всіх: мешканців, керівників, депутатів: мій напрямок діяльності – це суто безпека. Керівники комунальних підприємств, структурних підрозділів міської ради будуть працювати у звичному режимі, забезпечувати життєдіяльність міста, як це було. Я звертаюся до всіх партнерів, які здійснювали та здійснюють допомогу місту: всі домовленості, які були досягнуті, до введення військової адміністрації, вони будуть працювати.

Однак при цьому очільник МВА пообіцяв провести аудит міської ради:

-Все буде працювати у звичному режимі, звісно, після вивчення безпекового середовища, аудиту витрат на оборону, цивільний захист, - заявив очільник МВА, та звернувся до депутатів: - Я надам пропозиції, які необхідно буде підтримати. Тому що в питаннях оборони краще за мене у місті ніхто не орієнтується. Впевнений, що наша співпраця буде тільки на користь людям й нашому місту.

Після своєї промови Дмитро Брижинський потиснув руку Олександру Ломаку та залишив сесійну залу. Одразу на ним вийшов й народний депутат Семінський.

Звернення до Верховної ради

Дмитро Брижинський та Олександр Ломако у президії міської ради

Одразу після виступу очільника міської військової адміністрації, на трибуну вийшов Олександр Ломако, який представив депутатам проект звернення до Верховної ради.

Нагадаємо, наразі міська рада продовжує працювати, адже Верховна рада не прийняла постанову, якою вона може наділити очільника військової адміністрації Чернігова повноваженнями міської ради, виконавчого комітету та міського голови. Але чернігівські депутати побоюються, що ВР України вже цього тижня може прийняти подібне звернення, яким, де-факто, всю повноту влади у місті передасть у руки Дмитра Брижинського:

-Я наголошую на тому, що ми абсолютно відкриті до конструктивної роботи з військовою адміністрацією. В нас немає інших варіантів, як працювати спільно для підвищення обороноздатності Чернігова та забезпечення життєдіяльності міста. Як мені повідомили, постанова про наділення військової адміністрації повноваженнями, які не пов’язані з безпекою та обороною, внесені до Верховної ради. Зазвичай у цій постанові два основні пункти: наділити керівника військової адміністрації функціями міської ради, міського виконкому, міського голови (тобто, по суті, в одній особі сконцентрувати всю владу у місті), й друге – це перекваліфікувати підлеглість комунальних підприємств, управлінь керівнику військової адміністрації. Це не пов’язано з безпекою, це пов’язане з життєдіяльністю міста. Наскільки мені відомо, цього тижня ця постанова може бути розглянута, - зазначив в.о. мера Чернігова Олександр Ломако. – Тому я пропоную звернутися до депутатів Верховної ради зі зверненням, головний меседж якого: «займатися життям та розвитком міста повинна обрана місцева влада, займатися її обороною – призначена військова адміністрація».

Як вважає Олександр Ломако, навіть враховуючи відсторонення від посади чинного мера Владислава Атрошенка, підстав для наділення міської військової адміністрації всією повнотою влади у Чернігові – немає:

-Є чітка норма закону: обов’язки мера міста виконує секретар міської ради, й я стою перед вами живий й здоровий та працюю щодня на своєму робочому місці. Підстав для ліквідації місцевого самоврядуванні немає. Дане рішення (щодо введення у Чернігові військової адміністрації, - прим.) – політичне. Воно не пов’язане з якоюсь критичною необхідністю, хоча б тому, що у лютому, березні, квітні 2022-го року, коли Чернігів працював у досить специфічних обставинах, місто вистояло, дало гідну відсіч ворогу без міської військової адміністрації. Коли місто почало відновлюватися, військова адміністрація у місті з’являється. Й плани наділити її функціями, не пов’язаними з безпекою та обороною, я вважаю наступом на місцеве самоврядування, - підкреслив в.о. мера.

Також пан Ломако нагадав, що у березні буде 400-річчя надання Магдебурзького права Чернігову, тобто початку місцевого самоврядування у місті.

Захист від екс-члена ОПЗЖ

29-та сесія Чернігівської міської ради

Перед голосуванням за звернення до Верховної ради, кілька депутатів з фракції «Слуг народу» просили оголосити перерву для консультацій щодо цього звернення та повноважень міської ради, у разі наділення військової адміністрації всією повнотою влади, проте це питання не було поставлено на голосування.

А найбільш активне проти звернення до Верховної ради виступив колишній член забороненої фракції ОПЗЖ (наразі – позафракційний) депутат Віталій Голець:

-Можу сказати, що у зверненні я помітив лише тиск на Верховну раду, маніпуляції та намагання зберегти себе у кріслах деякими чиновниками з міської ради. Крім того ви (Олександр Ломако, - прим.), на жаль, не маєте доступу до державної таємниці та не володієте безпековою ситуацією. А як ми почули з доповіді Дмитра Володимировича Брижинського, жодна співпраця не буде зупинена, всі підприємства будуть працювати у робочому режимі. А безпека – це досить широке поняття, яке потребує залучення й цивільних, й комунальних підприємств, - зазначив Віталій Голець.

У підсумку 22 депутати проголосували «за» звернення до Верховної ради, 1 – «проти» та 3 – утрималися. Таким чином звернення було прийняте.

-Воюючи зараз з Росією за свободу та демократію, головне наше завдання у цій війні не перетворитися на Північну Корею, - коментуючи голосування сказав Олександр Ломако.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міська військова адміністрація #Олександр Ломако #міська рада #Дмитро Брижинський #Віталій Голець
Оголошення
live comments feed...