• Головна
  • Чернігівські компанії з теплопостачання мають заборгованість сумою понад 631 мільйон гривень
12:19, 6 березня 2023 р.

Чернігівські компанії з теплопостачання мають заборгованість сумою понад 631 мільйон гривень

Чернігівські компанії з теплопостачання мають заборгованість сумою понад 631 мільйон гривень

В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако 3 березня приєднався до засідання Правління Асоціації міст України, що відбулося у Києві. На засіданні очільники різних міст обговорювали питання, від яких залежить життя їхніх громад.

Засідання Асоціації міст України, Фото із сайту Чернігівської міської ради

Засідання Асоціації міст України, Фото із сайту Чернігівської міської ради

Одне з питань, яке було розглянуто – стан погашення заборгованості з різниці в тарифах за тепло- і водопостачання.

Тарифи на дані послуги протягом опалювальних сезонів 2021-2022 і 2022-2023 для побутових споживачів не підвищувалися. 30 вересня 2021 року був укладений Меморандум міжу АМУ, Кабміном, Офісом Президента та НАК «Нафтогаз України» і Закон України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування». Це стало підставою для мораторію на підвищення тарифів.

Разом з мораторієм передбачалась і компенсація збитків підприємствам, які надають комунальні послуги, з державного бюджету.

«В держбюджеті на 2022 рік було закладено 14 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах, але теплогенеруючим кампаніям не надійшло жодної гривні. На 2023 рік в держбюджеті взагалі не передбачено коштів на компенсацію різниці в тарифах», — говорить в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

У Чернігові станом на 1 січня заборгованість з різниці в тарифах за теплопостачання уже становить 631,8 млн. грн, а опалювальний сезон ще не закінчився. З цієї суми:

  • 353,8 млн. грн АТ «Облтеплокомуненерго»;
  • 241,7 млн .грн ТОВ ФІРМА «Технова»;
  • 7,1 млн. грн ПП «Спеціальна енергетична компанія»;
  • 285,4 тис. грн КП «Теплокомуненерго».

Крім цього є заборгованість сумою 28,9 млн. грн. перед КП «Чернігівводоканал». Це впливає на кредитний рейтинг міста.

В засіданні взяв участь і Олексій Чернишов, голова Правління «НАК Нафтогаз України». За його словами, уряд має розробити протягом 30 днів законопроект, щоб передбачити кошти для компенсації різниці в тарифах.

«Сподіваємося, що його ухвалять до початку опалювального сезону. Зараз же Олексій Чернишов пообіцяв, що НАК не буде нараховувати пеню на заборгованість, що виникла внаслідок не погашення різниці в тарифах», — повідомив Олександр Ломако

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Олександр Ломако #засідання #заборгованість #теплопостачання #Асоціація міст України
Оголошення
live comments feed...