• Головна
  • Що собою представляє вуличний водоприймач
Новини компаній
15:49, 13 березня 2023 р.

Що собою представляє вуличний водоприймач

Новини компаній

Це обладнання, розраховане на відвід води з вулиць, дахів, територій промислових комплексів та ін. Дощоприймач монтується точково та розрахований на збір води з певної площі території. При цьому отримати максимальний водозбір можливо тільки при створені правильного нахилу поверхні. В них виводиться вода по зовнішнім жолобам, чи через систему ринв із дахів. Дощоприймальні колодязі виготовляються з різних матеріалів: пластик, бетон чи полімербетон. В залежності від локації обираються моделі, здатні витримати значне навантаження. Це актуально для промислових комплексів класу Е з точковим навантаженням до 60 тонн.

Завжди дощоприймальні колодязь комплектується решіткою для просочування води та затриманням крупного сміття. В складних умовах пропонуються посилені сталеві моделі. В залежності від рівня забруднення локації ґрунтовими породами, зливоприймач при зведенні спеціальної конструкції може виступати пісковловлювачем.

Що собою представляє вуличний водоприймач, фото-1

Це важливий елемент зливної вуличної каналізації, що виконує первинний збір дощових та талих вод, фільтрацію. Їх встановлюють для дренування твердих покриттів, таких як асфальт, бетон. Якщо система адаптована під прийняття води з даху, все одно використовується трап вуличний з решіткою. Просте водовідведення здатне суттєво продлити потенціал фундаменту будівлі.

З якого матеріалу краще купити дощоприймач

На вартість продукту впливає декілька факторів. Призначення, розмір, потенціал, клас навантаження, комплектація та матеріал. Самими розповсюдженими вважаються пластикові, полімербетонні та бетонні моделі. Як правило, резервуар складає комплект з решіткою. В залежності від класу навантаження на ділянці обираються пластикові, стальні оцинковані або чавунні варіанти. Мінімальне навантаження маркерується позначкою А15. Серії з посиленим захистом позначаються як F900.

Виробники пропонують різну комплектацію, проте зберігається загальна тенденція. Дощоприймачі у Львові купити можна в такому наборі:

  • Прямокутна чаша - являє собою основний корпус;
  • Сифон, по якому зібраний водоток переходить в основний трубопровід каналізації;
  • Зйомна ємність, в якій осідає пісок та інше важке сміття;
  • Решітка, що виконує функцію дренажу, захисту та виступає декором.

В залежності від проєкта водовідведення чаші можна встановлювати одна на одну для збільшення загальної глибини колодязя. Такий підхід практикується задля отримання додаткового ступеню фільтрації від піску або при технологічній потребі вийти на загальний рівень трубопроводу.

Фахівці рекомендують пластикові дощоприймачі купити при незначному русі легкових автомобілів. Також їх встановлюють на тротуарах. Це найдешевші моделі, проте при мінімальному навантаженні повністю справляються зі своїми обов'язками. Такі актуальні для виводу дощового потоку з ринви, монтуються під стік води з вуличного коливального, водопроводного, бюветного крана, перед входом у приміщення.

На бетонний або полімербетонні дощоприймач ціна значно вища. При їх виробництві використовуються додаткові металічні елементи, що дозволяють витримувати значні натиски. Решітки на таких, як правило, з чавуну. Такі розраховані на максимальне промислове навантаження:

  • Автомобільні вузли, термінали, логістичні центри, АЗС, СТО, узбіччя. В таких місцях достатньо використовувати товари з маркуванням D400.
  • Для аеропортів, морських та річкових портів, де також зустрічається важка спецтехніка варто використовувати продукцію з маркуванням Е600.
  • Військові об'єкти, вантажні аеропорти потребують дощоприймальні колодязі із максимальним ступенем зносостійкості та захистом.

На який посилений зливоприймач варто звернути увагу

Максимальної жорсткості конструкція досягає, якщо викладена з декількох структурних частин. Вони розраховані на прийняття великого об'єму води, при цьому кожен етап виступає додатковим резервуаром для осідання піску, мулу. В залежності від конструкції зливної системи монтаж може бути суцільним або розмежованим. Щоб досягти стабільності дренажної решітки, обирайте варіанти з болтовим кріпленням до корпусу. Легше обслуговувати моделі, що мають знімний кошик для збору сміття. Щоб уникнути розвитку корозії, машини виготовляються з обробленої цинком сталі.

Водоприймач може використовуватися як самостійна одиниця без під'єднання до системи стоку. Це актуально в регіонах з невеликою кількістю опадів, на приватних ділянках, а також на локаціях, де колодязі монтуватись після завершення забудови та налагодження покриття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...