• Головна
  • Міська рада Чернігова виділить гроші на військову адміністрацію
13:05, 16 березня

Міська рада Чернігова виділить гроші на військову адміністрацію

В. о. мера Чернігова Олександр Ломако та очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський у президії міської ради,  світл...

В. о. мера Чернігова Олександр Ломако та очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський у президії міської ради, світлина Сєргєя Карася

У четвер, 16 березня, виконавчий комітет чернігівської міської ради ухвалив рішення «Про погодження проекту Програми фінансового забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації Чернігівського району Чернігівської області на 2023 рік».

Програмою пропонується виділити з бюджету міста та (як написано у програмі) «інших, не заборонених чинним законодавством джерел», 3 мільйони 69 тисяч 400 гривень на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації.

Не дивлячись на те, що у підсумку проект рішення був прийнятий одноголосно, під час обговорення кілька членів виконкому, зокрема, заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко, підіймали питання того, з яких статей міського бюджету «знімуть» 3 мільйони, щоб перерозподілити їх на діяльність військової адміністрації:

-У законодавстві це не визначено чітко, там зазначено, що повноваження, пов’язані з місцевим самоврядуванням, фінансуються з міського бюджету, а (пов’язані, - прим.) з військовим станом – з державного бюджету. Було б правильно, якщо б це (програму, - прим.) фінансували з державного бюджету, але я не хотів би це питання робити конфліктним чи спірним – воно не є таким. Я, як виконувач обов’язків міського голови, публічно та непублічно декларував, що ми стоятимемо на боці військової адміністрації, яку створив президент, яка, очевидно, створена, щоб підвищити обороноздатність міста та безпеку, й ми в цьому всі зацікавлені. Не треба спекулювати, адже тут скромні розрахунки за рівнем заробітних плат... Коли буде підготований проект змін до бюджету, ми побачимо напрямок (вочевидь, звідки візьмуть фінансування на забезпечення міської військової адміністрації, - прим.), - пояснив в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Програма ще не почала діяти, адже її мають затвердити на сесії депутати міської ради.

Цікаво, що під час розгляду одного з останніх питань порядку денного – «Про затвердження та надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок», радник начальника Чернігівської міської військової адміністрації, депутат міської ради Максим Черненок, який до цього, під час виконкому, не виступав з заявами, підкреслив, що це, та інші рішення виконкомів можуть бути скасовані:

депутат Максим Черненок (крайній праворуч) під час засідання виконкому міської ради

-Хто буде підписувати ці містобудівні умови? Якщо за Законом про воєнний стан (певно, мається на увазі Закон України «Про правовий режим воєнного стану», - прим.) – це повноваження військової адміністрації, - заявив Максим Черненок. - Потрібно (ці рішення, - прим.) приймати, але юридично хто може їх підписувати?.. Тому що, якщо містобудівні умови підпише не уповноважена особа, якщо на підставі цих містобудівних умов буде здійснене проектування, отримається дозвіл на будівництво, є загроза, що потім будуть скасовані ці містобудівні умови. Відповідно до Закону, голова військової адміністрації може скасувати будь-який акт міського самоврядування.

Коментуючи цей виступ Олександр Ломако нагадав, що Верховна рада не прийняла рішення щодо наділення міської військової адміністрації Чернігова функціями міської ради та виконкому міської ради, тому наразі виконавчий комітет працює у звичному режимі:

-Думаю, підстав для паніки немає. Все у порядку в нас, працює система та відповідальні особи. Об’єктивно, такого досвіду, як у Чернігові, ніде немає. Ми маємо це пройти. Ідемо, як ідемо, а далі будемо бачити розвиток ситуації, - підкреслив Олександр Ломако.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівська міська військова адміністрація #Дмитро Брижинський #Олександр Ломако #Максим Черненок #рішення виконкому
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...