• Головна
  • На музей міста Чернігова виділять майже 11 мільйонів гривень (ОНОВЛЕНО)
09:04, 17 березня 2023 р.

На музей міста Чернігова виділять майже 11 мільйонів гривень (ОНОВЛЕНО)

Можливо, новий музей з'явиться на проспекті Миру, світлина Denis Vitchenko

Можливо, новий музей з'явиться на проспекті Миру, світлина Denis Vitchenko

У четвер, 16 березня, на виконкомі Чернігівської міської ради були прийняті зміни до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2022–2026 роки, які стосуються майбутнього музею обласного центру.

-Ми плануємо (йдуть вже розмови та перший етап) музей міста Чернігова. Ці зміни (у Програму, - прим.) не впливають на фінансову частину. Мова йде про створення, у три етапи, концепції, - зазначив начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук.

Дійсно, відповідно до наданих змін, сума, яку у 2023-му році мають виділити на музей Чернігова, не зміниться – вона складає 10 мільйонів 887 тисяч 800 гривень. Змінюється тільки зміст того на що виділяються ці кошти. Якщо раніше передбачалося виділити їх на «Облаштування, забезпечення роботи та функціонування Музею міста Чернігова», то тепер призначення більш конкретне: «Розробка концепції, музейного простору, дизайну та облаштування, забезпечення роботи, функціонування, тощо Музею міста Чернігова».

При цьому, як пояснив в.о. голови Чернігова Олександр Ломако, наразі не визначене навіть місце розташування музею: розглядаються дві локації: або на Валу, або (до чого наразі більше схиляється влада) на проспекті Миру, 36 (колишнє поліклінічне відділення першої міської лікарні, - прим.):

-Що ми робимо зараз: поки тривають військові дії, ми почнемо уважно досліджувати саме приміщення: як його вірно використати (можливо, треба буде змінити комунікації) – це можна зараз починати робити. Й друге – планування самої концепції (по сумі можуть бути питання, але, я думаю, це буде результат тендерних процедур й цифра поки що умовна). Ми не поспішаємо. 2023-й рік беремо повністю на усвідомлення того що ми там хочемо мати. Ми точно хочемо мати нестандартний музей з великою кількістю виставкових елементів, з мультимедіа, інтерактивом, щоб там були якісь фігури на людський зріст... Тільки цим можна буде затягнути туди не тільки туристів, а й містян. Тож наше завдання – сформувати це бачення. Самі кошти на музей (це будуть більші кошти, чим концепція, зрозуміло) – це питання 2024-2025-го років, - заявив Олександр Ломако.

За його словами, появу музею активно обговорювали ще у січні 2022-го року, але початок широкомасштабного вторгнення окупантів відтермінував ці плани.

Зміни члени виконкому підтримали одноголосно.

UPD. Управління культури та туризму Чернігівської міськради надало відповідь, відповідно до якої у бюджеті міста на 2023-й рік не закладені 10 мільйонів 887 тисяч 800 гривень, що передбачені "Програмою розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2022–2026 роки" на музей міста Чернігова. Наразі на розробку концепції музею виділені 300 тисяч гривень. Нижче наводимо лист за підписом начальника управління культури Олександра Шевчука. 

В Управлінні культури міської ради оперативно відреагували на нашу публікацію

В Управлінні культури міської ради оперативно відреагували на нашу публікацію

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей міста Чернігова #Олександр Шевчук #Олександр Ломако #культура #музейна справа
Оголошення
live comments feed...