• Головна
  • Чернігівці вчать англійську – перша зустріч розмовного клубу з іноземної мови
12:44, 2 квітня 2023 р.

Чернігівці вчать англійську – перша зустріч розмовного клубу з іноземної мови

Чернігівці вчать англійську – перша зустріч розмовного клубу з іноземної мови

Знати англійську мову у сучасності надзвичайно важливо. На жаль, не всі мають хороші знання мови, яких вистачило б на вільне спілкування. На сьогодні є кілька шляхів вивчення іноземної, але майже всі вони коштують грошей. Тож Туристичний інформаційний центр міста Чернігова вирішив створити розмовний клуб англійської мови, де містяни матимуть можливість безкоштовно підтягнути свої знання. Уже 1 квітня відбулася перша зустріч.

Розмовний клуб англійської мови створений з метою навчити людей спілкуватися та вміти висловлювати свої думки іноземною. Набір учасників пройшов дуже швидко, за 3 дні зареєструвалося 100 чернігівців, які виявили бажання приходити та покращувати мову. Це велика кількість людей, тому їх довелося поділити на групи. Зустрічі проходитимуть щосуботи. Перша група займається об 11:00, друга о 16:00, а третя о 17:30.

Влада Блохіна, Фото: Валентина Гавриленко

Влада Блохіна, Фото: Валентина Гавриленко

Куратором проекту стала студентка інституту історії імені Лазаревського, адміністратор ТІЦ та сертифікована гідеса по Чернігову Влада Блохіна. Про вивчення англійської дівчина говорить:

«Все почалося дуже банально. Я почала посилено вивчати англійську мову, коли готувалася до ЗНО, до вступу, тобто 10-11 класи у мене була інтенсивна англійська. Я дуже люблю туризм і подорожі, в тому числі й за кордон, тому мені потрібно було вчити. Щоб розуміти простір, в якому перебуваєш за кордоном, треба знати англійську. Я люблю екскурсійну діяльність, музеї і галереї, і знову ж української чи російської в таких випадках немає, тільки англійська, і тут тільки один варіант. Я розумію, що в мене високий рівень, і цим потрібно користуватися. Це ситуація, коли у тебе є якісь певні знання, і ти хочеш їх максимально використати».

Заступниця начальника управління культури та туризму Катерина Литвин говорить:

«Є волонтери, які хочуть долучитися та провести кілька своїх занять. Однією з них буде Олександра Мілашевська, журналістка телеканалу «Дитинець». Вона за фахом має іноземну мову, відповідно теж виявила бажання провести декілька занять».

Уже 1 квітня у Туристичному інформаційному центрі відбулася перша зустріч розмовного клубу. Катерина Литвин перед ознайомчим заняттям пояснила учасникам, яка мета цих зустрічей.

«Події весни минулого року дали нам новий виклик. Переважна кількість людей, які або по роботі приїздить, або ще з якихось причин, вони говорять англійською. Ми знаємо те, що вчили у школі, або в університеті чи самі з собою. Зрештою, нам не комфортно, ми соромимося говорити навіть те, що знаємо. Треба практика. Наша задача – це не навчити вас абетці чи писати, а допомогти вам вільно говорити, тобто зламати бар’єр, який сидить у вас і каже «ти не вмієш говорити». Будемо комунікувати між собою в діалогах» – прокоментувала пані Катерина.

Перше заняття було ознайомче, тому молода кураторка дала учасникам завдання: розповісти про себе англійською мовою. Зустріч пройшла з позитивом, ніхто не залишився без уваги, а в кінці кураторка відповіла на всі запитання.

Пані Ніна

Пані Ніна

Одна з учасниць навчального курсу, пані Ніна, вирішила вчити англійську, щоб розуміти свого зятя американця та людей за кордоном. Жінка каже:

«Я дізналася про розмовний клуб від подруги, а вона у новинах «Чернігівського фонтану». Я подорожую, і коли мені доводиться спілкуватися, то я гублюся. Мені щось люди кажуть, а я не розумію що. Добре що я подорожувала з донькою, кликала її увесь час і запитувала, що та людина від мене хоче. Донька моя усе розуміє, то чому я буду відставати? Треба вчити. А ще в мене зять американець. Вони щось говорять, а я через слово розумію. Я думаю, що треба вчити, тим паче зараз. Влада молода, а мені дуже подобаються молоді дівчата, вони такі прогресивні. Вона терпляче нас вислуховувала та розуміла, що іноді треба повторити інформацію кілька разів».

Пані Альона

Пані Альона

Пані Альона теж у захваті від заняття та кураторки. Їй подобається працювати з молоддю, адже на її думку вона цікава та зовсім інша.

«Я лежала з температурою, побачила новину про набір і відправила заявку. У мене англійська на нульовому рівні. У школі вчила, але це було дуже давно. Хотіла знати, та вчителька змогла відбити бажання. Мені донька казала: «Мамо, давай вчи англійську мову». Вона у мене вільно володіє, зараз спілкується через навчання із професорами з Америки, постійно практикує. В мене часу не було, а зараз розумію, що якщо кудись поїду за кордон – я ж повний нуль. Заняття було цікаве, треба працювати та щось вчити» – розповідає пані Альона.

Хороші враження від зустрічі розмовного клубу залишилися і у самої Влади, яка була приємно здивована рівнем англійської учасників, адже половина змогла себе гідно презентувати. Вона побачила мотивацію людей, яка додала їй бажання навчати.

Головною проблемою у вивченні англійської мови може бути сором’язливість. Влада говорить:

«Головне для тих, хто не так добре володіє англійською – це не боятися. У форматі розмовного клубу сором’язливість заважає, адже має бути комунікація, тобто треба бути відкритим, якщо щось не зрозуміло – питати. Сором’язливість створює психологічний бар’єр, людина думає, що не може щось, але насправді вона може все. Сьогодні ми в цьому переконалися. Навіть ті, хто не володіє англійською на достатньому рівні намагалися говорити, і в них виходило».

Наразі невідомо, скільки ще таких зустрічей має відбутися. Поки що є розроблений план на 10 занять з базових тем. Якщо після десяти зустрічей розмовний клуб і надалі користуватиметься попитом, то заняття продовжаться, а учасники матимуть змогу обрати тему для обговорення та навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Англійська #розмовний клуб #навчання #Чернігів #ТІЦ #Катерина Литвин #Влада Блохіна
Оголошення
live comments feed...