• Головна
  • Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання
АКТУАЛЬНО
16:55, 13 квітня 2023 р.

Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання

АКТУАЛЬНО
Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання

У Чернігівській загальноосвітній школі №19 тривають ремонтні роботи. Це один із найбільших закладів міста (1562 учні) і водночас найбільш пошкоджених під час активних бойових дій. Сьогодні, 13 квітня, подивитися перебіг робіт приїхав у місто президент організації Global Empowerment Mission Майкл Каппоні. Завдяки його сприянню і фінансуванню, а також ГО "Фонд "Якість життя", для ЗНЗ придбано частину вікон, які були вибиті під час бойових дій. Він зустрівся з в.о. міського голови Олександром Ломако, начальником управління освіти Василем Білогурою, адміністрацією школи та учнівським колективом.

Будівлю школи було пошкоджено внаслідок чотирьох прямих прильотів, а також вісім ще було зафіксовано поруч зі школою. Вилетіли всі вікна, 515. Пошкоджено 170 дверей, покрівлю площею 350 м², системи опалення та елетропостачання, внутрішні приміщення, спортзал та актовий зали, бібліотеку, басейн.

Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання, фото-1

Завдяки президенту організації Global Empowerment Mission Майклу Каппоні та ГО "Фонд "Якість життя" придбано 984 м² віконних конструкцій. Їх встановлення, а також решти розбитих профінансовано з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

— Сьогодні ми можемо взяти на себе зобов’язання і поставити школі меблі в кабінети, мова, зокрема, про парти. Ми також дивитимемося, що ми ще можемо зробити. Але зобов’язання, що ми вже взяли на себе і можемо гарантувати, що точно надамо парти, — сказав Майкл Каппоні під час візиту до школи.

Загалом капітальний ремонт цього закладу передбачає дві черги робіт із фінансуванням 41,5 млн грн. Частина цих робіт вже виконана і профінансована на суму майже 26,8 млн грн. Вже відновлено покрівлю, систему опалення, продовжується відновлення внутрішніх приміщень та освітлення.

Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання, фото-2

— Буде ще третя черга робіт — басейн, деякі внутрішні роботи і повна термодернізація закладу. Задача зробити зі школи №19 зразкову, аби сюди швидше повернулися діти. Тому що для міської влади діти і освіта завжди були головними пріоритетами. Чим швидше ми відновимо офлайн освіту, тим швидше діти повернуться в класи, а це, враховуючи психологічну травму, яку переносять наші діти під час війни, дуже важливо для повернення до нормального життя, наскільки це можливо під час війни, — сказав в.о. міського голови Олександр Ломако під час огляду ремонтних робіт.

Заклад вже готується до відновлення роботи в очному форматі з 1-го вересня 2023 року. Тут почали приймати документи від майбутніх першокласників.

Відбудова школи №19. Як триває відновлення закладу і коли тут відновлять офлайн навчання, фото-3

— На сьогодні вже 92 першокласники принесли документи до нашого навчального закладу і, використовуючи таку нагоду, хочу запросити всіх бажаючих до нашої школи. Ми відновлюємось і ми будемо працювати, — сказала директорка школи №19 Людмила Шелупець.

Також у ЗНЗ №19 ремонтують укриття за сприяння благодійного фонду "Голоси дітей".

Пресслужба Чернігівської міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа №19 #ремонтні роботи #Майкл Каппоні #Олександр Ломако
Оголошення
live comments feed...