• Головна
  • Суд визнав депутата з Чернігівщині винним у конфлікті інтересів
16:05, 21 квітня 2023 р.

Суд визнав депутата з Чернігівщині винним у конфлікті інтересів

Анатолій Гунько

Народного депутата від "Слуги народу" Анатолія Гунька визнали винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Таку постанову виніс Печерський районний суд міста Києва.

Про це повідомляє портал "Суспільне.Новини".

Згідно з постановою, пан Гунько порушив закон, написавши депутатське звернення у власних інтересах.

 Хронологія подій

Як розповів у коментарі представникам медіа чернігівський журналіст Віталій Назаренко, мова про конфлікт навколо держпідприємства "Іванівка", що належить Національній Академії Аграрних Наук України. Воно розташоване в селі Іванівка Борзнянської громади Ніжинського району, на території 208-го виборчого округу, за яким обирався Гунько.

29 липня 2022 року Анатолій Гунько приїхав на збори до жителів села. За словами Назаренка, власники паїв, які орендує ДП "Іванівка", зібралися обговорити питання про розпаювання.

Віталій Назаренко, світлина "Біла хата"

Віталій Назаренко, світлина "Біла хата"

- І з'явився Анатолій Гунько, він там намагався виступити, щось там пояснити. Люди його не захотіли слухати, кричали «ганьба». Це все там протягом години в клубі відбувалося, і там його звинуватили в тому, що саме він займається рейдерством. Навіть потім звернення там до президента записували про те, щоби Зеленський навів порядок і прибрав Гунька. Але ніякої штовханини там не відбувалося. І після цього йому (Анатолію Гуньку, – ред.) там, очевидно, не сподобалося, він накатав заяву про те, що йому перешкоджали як народному депутату здійснювати діяльність, - каже журналіст.

За словами Назаренка, поліція викликала на допити людей, що були на тих зборах. В тому числі, і його.

- Ну, і я попав, він у своїй заяві про перешкоджання діяльності вказав мене, дослівно, як головного журналіста, який там все фіксував, - розповідає пан Назаренко.

Врешті, 30 липня було відкрито кримінальне провадження, в якому Гунька визнали потерпілим. А 18 серпня нардеп написав депутатський запит на ім’я начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимира Нідзельського.

- Ну і після цього я розцінив це як тиск на журналіста й написав заяву в НАЗК, де вказав, що Гунько використовує в рамках цього провадження власний статус народного депутата. І НАЗК розглянуло, там менше місяця пішло, і вони йому в листопаді 2022 року впаяли адмінпротокол. І цей адмінпротокол передали вже безпосередньо до Печерського суду, - пояснює Віталій Назаренко.

Відповідь НАЗК Віталію Назаренку, світлина Віталія Назаренка

Відповідь НАЗК Віталію Назаренку, світлина Віталія Назаренка

Що вирішив суд

Суд розцінив депутатське звернення народного депутата України як таке, що не містило жодного обґрунтування, що вказувало б на його зв'язок із депутатською діяльністю.

- Маючи право на звернення до ГУНП в Чернігівській області як фізична особа, прагнучи задовольнити особистий інтерес у найбільш сприятливий спосіб, використав надане йому право на депутатське звернення із метою, яка не пов'язана зі здійсненням ним депутатської діяльності, – йдеться в постанові.

Суд визнав Гунька винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому частиною 1 статті 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, та зобов’язав виплатити штраф у розмірі 5100 гривень, а також оплатити судовий збір.

Суть конфлікту інтересів

Як пояснив у коментарі порталу "Суспільне.Новини" правозахисник Олексій Кінебас, згідно з законодавством, народний депутат, який наділений правом надсилати депутатський запит, не може його надсилати у власних інтересах.

- Умовно, якщо йому відключили воду, він не може написати запит до водоканалу у власних інтересах, тому що це буде конфлікт інтересів. Тут конфлікт інтересів полягав у тому, що він у кримінальному провадженні щодо цього державного підприємства був потерпілим. Де він подавав заяву, реєстрував кримінальне провадження, його визнали в цьому кримінальному провадженні потерпілим. А після цього він ще направив депутатське звернення. От в цьому й суть конфлікту інтересів – будучи вже на той момент потерпілим, - зазначає Олексій Кінебас.

Яким чином депутатський запит міг допомогти Гуньку у кримінальному провадженні, за яким його вже визнали потерпілим, – Кінебас не знає.

- Я сам не розумію, навіщо він писав цей запит. Просто, може, може від своєї безкарності, самовпевненості. Я просто не розумію мотив, – говорить Назаренко.

Чи є корупція в цьому правопорушенні?

Олексій Кінебас, світлина УГСПЛ

Олексій Кінебас, світлина УГСПЛ

- Ми не можемо говорити автоматично, що це прямо корупція, тому що конфлікт інтересів ще не означає, що це пряма корупція. Тобто, це потенційно корупційне діяння. Воно може містити ознаки корупції. А може й не містити, – говорить Кінебас.

Журналісти порталу "Суспільне. Новини" намагалися взяти коментар Анатолія Гунька, але він не відповів на телефонні дзвінки та повідомлення.

Нагадаємо, це вже другий протокол, який НАЗК склало на нардепа Гунька. Як повідомляли тоді в нацагенстві, Анатолій Гунько отримав у подарунок годинник марки "Breguet" вартістю понад 10 000 доларів США від свого помічника. Порушення, яке інкримінують Гуньку, скоєне до 24 лютого 2022 року.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #Віталій Назаренко #штраф #конфлікт інтересів #Анатолій Гунько
Оголошення
live comments feed...