• Головна
  • Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування)
12:33, 22 квітня 2023 р.

Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування)

Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування)

За тиждень після Воскресіння Христового в традиціях нашого народу – Гробки чи Радониця. Це коли ми йдемо на кладовище, прибираємо могилки померлих родичів і залишаємо там шматочки освячених пасок і крашанки. Так нібито повідомляємо їм радісну звістку про перемогу життя над смертю. А як, на вашу думку, доцільно вшановувати померлих? Які традиції існують у вашій родині? І чи понесете на кладовище штучні пластикові квіти? З цими запитаннями ми звернулися до містян.

Сергій, пенсіонер:

- Звичайно, треба поминати близьких, друзів, родичів. У ці дні важливо відвідувати кладовище. Я був торік, бо його не зачепила війна, цього року теж планую поїхати. Звісно, ще є справи - треба поставити пам’ятник та прибрати. Особисто я проти штучних квітів на кладовищі. Вважаю, що краще посадити живі, щоб не шкодити екології.

Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування), фото-1

Наталія, безробітня:

- Ми завжди на Радоницю ходимо на кладовище та поминаємо померлих. Перед цим доглядаємо за могилами, прибираємо. Так, люди часто приносять штучні квіти та вінки, і мені це взагалі не подобається, адже вони потім перетворюються на сміття, яке ніхто з кладовища не прибирає.

Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування), фото-2

Дарія, нотаріус:

- Обов’язково треба віддавати шану померлим і відвідувати могили. Ми кожного року теж ходимо на кладовище, щось беремо перекусити і сидимо біля своїх рідних. Щоправда, у нас рідні поховані в іншому місті, тому цього року не будемо їхати, боїмося.

Штучні чи живі: які квіти понесуть чернігівці у поминальні дні (опитування), фото-3

Раїса, пенсіонерка:

- Потрібно ходити, бо це наші батьки, і ми маємо їх шанувати так, як вони шанували своїх. Це дуже правильна традиція. У мене батьки в різних селах поховані, і ми їздимо, провідуємо. Завжди приїжджаємо в понеділок, ходимо до могилок, качаємо яйця, залишаємо на похованні, просимо у померлих вибачення, якщо щось не так робимо. Торік не відвідували, бо кладовище у Хмельниці, а там були росіяни. Зараз там уже безпечно, тому і цього року поїдемо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #поминальні дні #традиції #квіти
Оголошення
live comments feed...