• Головна
  • Читаймо українською. «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової: книга про життя
12:33, 23 квітня 2023 р.

Читаймо українською. «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової: книга про життя

Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізується Чернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М.М. Коцюбинського. Сьогодні до вашої уваги книга Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку».

Євгенія Кузнєцова «Спитайте Мієчку» ВСЛ, 2021

Українське село, літо, спека. До бабусиної хати, зарослої бур’янами, з’їжджається все жіноцтво сім’ї — три покоління. Бабусі Теодорі 96 років, вона майже все життя прожила в цій хатині, Марія – її донька, яка вирішила жити окремо від усіх і побачити світ. Мієчка, тобто Соломія, і Лілічка – сестри, кожна з них взяла паузу на літо, щоб подумати про те, як жити далі. Марта, їхня кузина, прилітає з Індії, щоб народити вдома. Згодом додаються ще дві дівчинки – дворічна Люся й кішка Юля. Час від часу з’являються чоловіки — кохані, колишні й майбутні, сини, батько. Але швидко зникають, адже цей дім у чагарях — жіноча територія.

Завершується історія тим, що всі роз’їжджаються, бо ж літо скінчилось. А поміж тим відбувається літо, розмірений сільський побут, розмови про буденне і заповітне, страждання за чоловіками й дітьми, вирощування гарбузів та вирішення долі яблуневого саду. Нічого особливого, на позір.

Але книжка має дивовижний ефект занурення. Усі, хто хоч раз їздив на літо до бабусі у село, згадають своє дитинство. А відносини між жінками такі близькі й такі типові, що багато хто проасоціює себе з тією чи іншою персонажкою. Тут немає особливих драм, час тече своїм плином, і стається все те, що неминуче має статися. Одним словом – книга про життя. Можливо, дещо ідеалізоване.

На те вона й літня книжка. Написана легко, іронічно, тепло, з любов’ю. Ідеальна, щоби взяти з собою у відпустку чи відволіктись від рутинних справ на вихідні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Спитайте Мієчку #Євгенія Кузнєцова #що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
Оголошення
live comments feed...