• Головна
 • Кому та на яких маршрутах Чернігова можна їздити безкоштовно
16:17, 2 червня

Кому та на яких маршрутах Чернігова можна їздити безкоштовно

Кому та на яких маршрутах Чернігова можна їздити безкоштовно

Загалом у Чернігові працює більше 20 маршрутів громадського транспорту. Стандартний проїзд містом коштує 12 грн. Та чи можливо людям, що мають пільги, зекономити? Ми уже розповідали, яку знижку можна отримати завдяки транспортній картці. Цього разу журналісти сайту 0462.ua вирішили дізнатися, чи можуть пільговики безкоштовно їздити громадським транспортом Чернігова.

Чернігівці неодноразово ставали свідками ситуацій, коли кондуктори змушували пільговиків платити за проїзд. Тому у містян виникає питання «Кому та на яких маршрутах можна їздити безкоштовно?»

Хто має право на безоплатний проїзд

В Україні право на пільговий проїзд у громадському транспорті мають особи таких категорій:

1. Ветерани війни:

 • Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
 • Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них;
 • Особа, яка супроводжує інваліда війни І групи;
 • Члени сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти.

2. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

 • Громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;
 • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2;
 • Діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

3. Особи з інвалідністю:

 • І-ІІІ груп;
 • Діти з інвалідністю;
 • Особи, які супроводжую інваліда І групи або дитину-інваліда.

4. Інші категорії громадян:

 • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;
 • Діти з багатодітних сімей;
 • Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
 • Пенсіонери за віком.

Для кожної категорії пільги діють лише за наявності посвідчення встановленого зразка.

Чи доступний безоплатний проїзд пільговикам у Чернігові?

Під час безкоштовного перевезення громадян пільгових категорій, перевізники втрачають частину доходу. Ці втрати мають компенсуватися за рахунок коштів міського бюджету. Начальник Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий пояснює:

Олександр Рижий, Фото з мережі Інтернет

Олександр Рижий, Фото з мережі Інтернет

«Міська рада не приймала рішення про заборону чи скасування якихось пільг. Відповідно до програми, у тролейбусах пільговики всіх категорій переміщуються безоплатно. В автотранспорті можуть виникати неприємні ситуації, тому що ми зараз автоперевізникам не компенсуємо пільгові перевезення».

На автобусних маршрутах Чернігова пільги не діють. Тобто безоплатний проїзд для пільговиків можливий лише в електротранспорті. Щодо автобусів № 10, які обслуговує Чернігівське тролейбусне управління, пільговий проїзд на них теж неможливий, на відміну від тролейбусного маршруту № 10Т.

Чи можна скористатися пільгами для поїздки автобусом до столиці?

На Автостанції біля Центрального ринку, звідки відправляються автобуси до Києва, нам повідомили, що пільги на проїзд діють для ветеранів війни (знижка -50%), студентам, школярам та дітям дошкільного віку проїзд замість 300 грн коштує 200 грн. А от перевізник ПП «Дружба Люкс Автотранс», автобуси якого вирушають від зупинки «Торгівельний центр «Мегацентр» зазначив, що в них пільговий проїзд дійсний лише для осіб, що входять до категорії ветеранів війни.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #проїзд #пільги #тролейбус #автобус #квиток
Оголошення
live comments feed...