• Головна
  • Новоствореному КП «Теплокомуненерго» депутати міськради виділили понад 34 мільйони на зарплати
17:19, 2 червня

Новоствореному КП «Теплокомуненерго» депутати міськради виділили понад 34 мільйони на зарплати

Чернігівська ТЕЦ, світлина фірми «Технова»

Чернігівська ТЕЦ, світлина фірми «Технова»

Чернігівська міська рада прийняла рішення, яким збільшує витрати на Комунальне підприємство «Теплокомуненерго», яке тепер має керувати чернігівською ТЕЦ.

Про гроші

Прапор Честі (по центру) у залі засідань міської ради

Нагадаємо, на сесії, 1 червня, депутати передали чернігівську ТЕЦ у господарське відання створеному у 2022-му році КП «Теплокомуненерго».

Наразі на підприємстві, яке узимку 2022/23 подавало тепло у 9 будинків, працює лише 13 людей, з яких троє з повною зайнятістю, решта ж 10 працюють на 0,25 ставки. Після прийняття на баланс ТЕЦ, «Теплокомуненерго» планує розширити свій штат до 905 працівників, що потребує додаткових коштів.

віце-мер Чернігова Віктор Геращенко

-В нас немає іншого шляху, як забрати Єдиний майновий комплекс (чернігівську ТЕЦ, - прим.) до комунального підприємства, яке ми створили минулого року. Для того, щоб почало працювати підприємство – потрібні кошти, - пояснив це рішення віце-мер Чернігова Віктор Геращенко.

Після прийнятих змін до «Програми забезпечення діяльності комунального підприємства «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради на 2022-2023 роки», у поточному році міська рада має виділити 90 мільйонів на зміцнення матеріально-технічної бази підприємства та створення умов для надання споживачам якісних послуг.

Ще 34 мільйони 384 тисячі з міського бюджету підуть на заробітну плату працівникам КП (комунальники планують, що середня зарплата на підприємстві складатиме трохи більше 17 тисяч на місяць), а 15 мільйонів 321 тисячу гривень депутати, за цією програмою, виділили на «проведення капітальних та поточних ремонтів обладнання для сталого проходження опалювального сезону».

Звіт, що не відбувся

Засідання міської ради

На сесії, що відбулася 1 червня, мали відбутися одразу три звіти: перед депутатами мали звітувати директори другої лікарні та «Чернігівводоканалу» та в.о. гендиректора «Технови». Але жодного з цих звітів ані депутати, ані громадськість не почули.

Нагадаємо, всі звіти ініціювала головиня фракції «Європейська солідарність» у міськраді Марина Рейко, проте на засідання 1 червня сама ініціаторка не прийшла. Як депутатка повідомила у соцмережах, її машину затримали на блокпості по дорозі з Києва.

Заступник директора водоканалу Павло Вовк та директор другої лікарні Владислав Кухар були готові надати депутатам звіт. Але зробити цього їм не дав в.о. мера Чернігова Олександр Ломако:

-Ті, хто ініціювали ваш звіт, вони сьогодні не прийшли на сесію. Відповідно, ось так, значить, вони хотіли почути звіти. Або їм заборонили приходити на сесію, - припустив Олександр Ломако, відповідаючи на прохання Владислава Кухара все ж надати свій звіт депутатам. – Давайте, переходимо до питань. Звіт ви надасте депутатам письмово. Розішліть його всім депутатам. Я тут головуючий, тому переходимо до питань.

Олександр Ломако пообіцяв, що й керівництво другої лікарні, й керівництво «Чернігівводоканалу» має оприлюднити свій звіт на комунальному каналі «Новий Чернігів».

В. о. міського голови запропонував депутатам одразу задавати представникам лікарні та водоканалу питання. Але в обох випадках в жодного з народних обранців не знайшлося про що спитати колег (й Владислав Кухар, й Павло Вовк крім своїх посад у другій міській лікарні та водоканалі, також є депутатами Чернігівської міськради).

А ось звіт в.о. гендиректора фірми «Технова» Дмитра Аракатова не відбувся з іншої причини – топ-менеджер компанії, яка з 2000 року орендує чернігівську ТЕЦ, просто не прийшов до міської ради:

-Фірма «Технова» ігнорує будь-які контакти з Чернігівською міською радою, починаючи з середини квітня. Якби вони просто це ігнорували – питань немає. Але через це страждають люді, не вирішуються певні робочі питання. Якісь вони роблять дописи у «Фейсбуці» про те, що вони вважають, що договір (про оренду «Техновою» ТЕЦ, - прим.) закінчився якогось там березня. Вважати вони можуть що завгодно. Але є діючий договір, й термін там чітко прописаний до серпня 2023-го року. Тому думати собі можна що завгодно, але треба повертати людям гарячу воду, займатися підприємством, а потім думати, - заявив з цього приводу Олександр Ломако. – Сьогодні на сесію заздалегідь був викликаний в.о. гендиректора «Технови» Аракатов. Декілька разів ми листи писали, телефонували. Це неповага до громади міста. Вони демонструють цю неповагу тим, що не дають гарячу воду. А не прийти на сесію зі звітом – це уникнення відповіді на питання, на які, очевидно, в них відповідей просто немає.

Нагадаємо, також на сесії 1 червня депутати не змогли затвердити премію імені Глібова у галузях освіти, культури та спорту.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Технова #ТЕЦ #Олександр Ломако #Марина Рейко #Дмитро Аракатов
Оголошення
live comments feed...