• Головна
  • Що почитати. Марина Левицька «Коротка історія тракторів по-українськи»
16:39, 4 червня

Що почитати. Марина Левицька «Коротка історія тракторів по-українськи»

Що почитати. Марина Левицька «Коротка історія тракторів по-українськи»

Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізується Чернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М.М. Коцюбинського. Сьогодні до вашої уваги книга «Коротка історія тракторів по-українськи» Марина Левицька.

Марина Левицька «Коротка історія тракторів по-українськи». Темпора, 2016

Марина Левицька — українка, що народилася у таборі для біженців й живе у Британії. Пише англійською, і може вважатись як українською так і англійською письменницею. Перший її роман “Коротка історія...” - намагання осягнути й привласнити історичну батьківщину з усіма її бідами та недоліками.

Дія відбувається в невеликому англійському містечку. Старенький батько головної героїні-оповідачки раптом вирішує одружитись вдруге. Його обраниця Валентина — українка, видна, молода й з характером — хоче отримати британське громадянство. Родина, до якої вона хоче приєднатися, теж українська, емігрувала значно раніше. Звісно, між Миколою і Валентиною велика різниця у віці, але його дружини не стало, дорослі доньки живуть окремо, він потребує піклування, а Валентина громадянства. Чим не вигідний союз? Що тут може піти не так?

Але все пішло шкереберть вже від початку. Перипетії роману і смішні й сумні водночас. Герої складні, незбагненні й непередбачувані. Побутова історія швидко перетворюється на драму, описану, втім, як комедія. Герої сваряться, одружуються, розлучаються, воюють за спадок, влаштовують перемир’я, ведуть розслідування, купують машини, влазять у борги, одним словом, поводяться нерозумно. І в той же час головна героїня дізнається все більше про минуле своїх батьків, про трагічну історію України, намагається їх зрозуміти й пробачити, і зрештою це їй вдається.

А чому саме трактори у назві? Бо Микола — інженер, і на фоні усіх гротескних подій із весіллям він пише “Коротку історію тракторів”, яка стає своєрідним підсумком, історією як загалом України, так і його власного життя. Той рукопис він передає на батьківщину з Валентиною, яка врешті теж повертається додому. Такий у книжки щасливий кінець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
Оголошення
live comments feed...