• Головна
  • Хто атакує черемху у Чернігові?
17:01, 5 червня

Хто атакує черемху у Чернігові?

Уражена шкідниками яблуня на вулиці Карпенка-Карого, світлина Сєргєя Карася

Уражена шкідниками яблуня на вулиці Карпенка-Карого, світлина Сєргєя Карася

Останніми тижнями черемха у Чернігові вкрилася павутинням, в якому, при наближенні, можна побачити черв’яків. Схожа ситуація спостерігається й з яблунями, деякі з яких також обплетені павутиною. Ми вирішили дізнатися що це таке та чим загрожує деревам.

-Потрібно побачити скільки в гусені ніжок. Якщо ніжок немає – складно визначити точно, - говорить про складність при точній ідентифікації того, хто атакує черемху, завідувач кафедри екології та охорони природи НУ «Чернігівського колегіуму» Юрій Карпенко. - Але це точно шкідник з лускокрилих. Найімовірніше, це група горностаєвої молі: вони вражають черешню, черемху, можуть вражати вишні й так далі.

Скоріш за все, те, що атакує дерева у місті – це або плодова горностаєва міль, або її «сестра» яблунева міль. Вражають вони переважно кисточкові культури: черемху, черешню, сливу, вишню, горобину тощо. Обидві мають стати метеликами вже у найближчі дні – напочатку червня:

Уражене дерево біля багатоповерхівки на вулиці Доценка

-Зимують гусені під корою. Потім, десь у квітні, вони починають виходити та плести гнізда – у квітні-травні з’являється таке павутиння. Напочатку червня виходять метелики. Вони активні десь до середині серпня, самки можуть відкладати до 100 яєць, - каже Юрій Карпенко.

Як зазначає пан Карпенко, не можна казати, що цьогоріч горностаєвої молі у Чернігові стало більше:

Юрій Карпенко

-У минулому році вони теж були. Просто, можливо, не потрапляли на очі, - зазначає фахівець.

Рятуватися від цієї пошесті варто інсектицидами. В такому випадку, якщо враження суттєві, врожай може бути втрачений, але зате саме дерево виживе.

-В основному, захищатися варто інсектицидами широкого спектру. Якщо це на садибних ділянках й садівники обробили інсектицидами – дерева мають вижити, - говорить еколог.

Будемо сподіватися, що підприємства, на території яких ростуть уражені дерева, разом з представниками ЖЕКів та інших комунальних установ (адже зустріти це «гусеничне павутиння» можна як на вулиці, так й біля багатоповерхівок), зможуть впоратися з пошестю. Бо ж чернігівські дерева (як й будинки, та, звісно, люди) постраждали минулого року від такого відомого шкідника як Russian occupanti («російський окупант», якщо перекласти з латини, - прим.). Й ми маємо берегти ті дерева, що вижили.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шкідники #горностаєва міль #інсектициди #дерева #Юрій Карпенко
Оголошення
live comments feed...