• Головна
  • У разі тривоги відчинятиме двері в укриттях: у «Чернігівській політехніці» тестують нову систему оповіщення
13:09, 8 червня

У разі тривоги відчинятиме двері в укриттях: у «Чернігівській політехніці» тестують нову систему оповіщення

Автоматизовану систему оповіщення, яка у разі тривоги відчинятиме двері в укриттях і бомбосховищах, тестують студенти та викладачі Національного університету «Чернігівська політехніка».

Як розповів кандидат технічних наук Анатолій Ревко, розробку системи почали рік тому, після початку повномасштабного вторгнення Росії. Йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Анатолій Ревко

Анатолій Ревко

В університеті використовують стару радянську систему оповіщення, каже Ревко.

– Черговий, коли повітряна тривога, натискає на кнопочку і звучить сирена в коридорах. Це не дуже зручно, не завжди вчасно можна подати цю сирену, може не спрацювати оповіщення на телефоні, — говорить Анатолій Ревко.

Нині робота над дослідним зразком добігає кінця. Нещодавно тут з'явилася і нова функція, автоматичне відчинення дверей вирішили додати після подій у Києві, де 1 червня загинули троє людей, які не змогли потрапити в зачинене бомбосховище.

По завершенню тривоги система автоматично відчиняє, а потім зачиняє двері бомбосховища. Також механізм влаштований таким чином, аби двері завжди можна було відчинити зсередини. Анатолій Ревко каже, що вони планують встановити 12 подібних систем у всіх бомбосховищах університету.

Автоматизована система оповіщення, ФОТО: Суспільне Чернігів

Автоматизована система оповіщення, ФОТО: Суспільне Чернігів

Подібні модулі можна вмонтувати на будь-які двері, каже Анатолій Ревко. Головне, щоб був встановлений електронний чи магнітний замок.

– Достатньо встановити на двері електронний замок і ця система паралельно з оповіщенням про повітряну тривогу буде автоматично відкривати двері бомбосховища. Це значно підвищує шанс встигнути туди, тому що фактично затримка у цієї системи в одиниці секунд, від оголошення тривоги і коли прийде сигнал і вона спрацює це фактично 2-3 секунди.

Система під’єднана до серверу та працює через Wi-Fi з’єднання. На виготовлення одного такого пристрою потрібно від одного до двох днів.

– Ця система, якщо тільки взяти одну платку без навісних елементів, десь буде близько тисячі гривень коштувати по собівартості елементів. Один модуль без зовнішніх елементів, без замків, без акумуляторів я думаю доволі прийнятна ціна, — каже кандидат технічних наук.

Автоматизована система оповіщення, ФОТО: Суспільне Чернігів

Автоматизована система оповіщення, ФОТО: Суспільне Чернігів

Анатолій Ревко розповідає, в майбутньому у закладі планують знайти спонсорів та налагодити виробництво подібних систем у Чернігові і встановлювати їх й у інших містах України.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Анатолій Ревко #система оповіщення #Чернігівська політехніка
Оголошення
live comments feed...