• Головна
  • «Три сестри» у Сеньківці: коли демонтують пам‘ятник, присвячений «дружбі народів»
18:02, 8 червня

«Три сестри» у Сеньківці: коли демонтують пам‘ятник, присвячений «дружбі народів»

«Три сестри» у Сеньківці: коли демонтують пам‘ятник, присвячений «дружбі народів»

У квітні 2022 року Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА подав пакет документів Міністерству культури та інформаційної політики України для виключення монументу «Три сестри» у Сеньківці з державного реєстру.

Про це у коментарі для сайту Чернігова 0462.ua повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА Андрій Подорван.

Чекаємо відповідного наказу Мінкульту.

– Якщо не буде наказу МІнкульту – розглядаємо план «Б». У липні ц.р. набуде чинності ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України». Можливо використаємо цю норму закону для прийняття свого рішення.

Як підкреслив Андрій Подорван, демонтаж монументу «Три сестри» відбуватиметься тільки тоді, коли там буде безпечно.

– Ніхто туди зараз не буде будівельників відряджати.

Нагадаємо, монумент «Три сестри» спорудили у серпні 1975 року на перетині трьох кордонів на честь дружби білоруського, російського та українського народів. «Три сестри» складаються з трьох пілонів, українська частина розташована на території Городнянщини, у селі Сеньківка.

31 травня стало відомо, що росіяни підірвали ділянку автомобільного шляху поблизу монументу. Було підірвано українську дорогу на танконебезпечному напрямку у місці, де з'єднуються Україна, Чернігівська область, Білорусь, Гомельська область та Росія, Брянська область.

Пізніше в російському інфополі з'явилось повідомлення, що цю дорогу українські сили "планували використати", щоб спробувати атакувати територію Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Три сестри #монумент #Сеньківка #ліквідація #демонтаж #Андрій Подорван
Оголошення
live comments feed...