• Головна
  • «Це велика шкода Україні»: в.о. мера Чернігова про рішення суду щодо бюджету міста
13:42, 4 липня 2023 р.

«Це велика шкода Україні»: в.о. мера Чернігова про рішення суду щодо бюджету міста

засідання виконкому 4 липня, світлина Сєргєя Карася

засідання виконкому 4 липня, світлина Сєргєя Карася

Наприкінці червня 2023-го року Чернігівський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким скасував зміни до бюджету Чернігова, прийняти на сесії міської ради 30 березня 2023-го року.

Під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради, що відбулося 4 липня, в.о. мера міста Олександр Ломако прокоментував це рішення:

-Я хочу чітко акцентувати: ми розуміємо, що є політична доцільність, що є залежність судової гілки влади від центральної влади. Це ми бачимо не тільки на прикладі Чернігова, а й на прикладі Львівської області та, на жаль, багатьох інших судів. Але, з іншого боку, ми чітко розуміємо, що є обрани представники громади у законний спосіб, які приймають публічно рішення щодо змін до бюджету, які приймаються на сесії міської ради. Це депутати від різних політичних сил. Це їхні повноваження, - підкреслив пан Ломако. – Призначений з Києва чиновник не є представником громади й не може бути їм апріорі. Це представник центральної влади. Його бажання одноосібно приймати рішення по бюджету міста можна сприймати як корупцію.

Також в.о. міського голови згадав про ситуацію з арештом віце-мера Чернігова Віктора Геращенка:

-Три тижні, вже четвертий пішов, у заручниках тримається у Лук’янівському СІЗО заступник міського голови, який опікувався найважчим опалювальним сезоном в історії України. За те, що купив трансформатор місту, який був єдиний в Україні на той момент… Я це також сприймаю як політичний тиск. Це системна робота, мета якої: знищити демократичні норми, знищити місцеве самоврядування у нашому місті, - сказав Олександр Ломако. -Коли ми декларуємо прагнення стати членами Європейського союзу та НАТО й одночасно намагаємося знищити принципи на яких тримається Європейський союз й НАТО: демократію та місцеве самоврядування, то це не атака на Чернігів та чернігівців, а це, в першу чергу, велика шкода Україні.

Пан Ломако підкреслив, що рішення Чернігівського окружного адміністративного суду не набрало законної сили й міська рада буде подавати апеляцію.

Нагадаємо, раніше це ж рішення прокоментував очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський. Зокрема, чиновник розповів про те, чи доведеться чернігівцям повертати гроші, отримані в якості винагороди за відновлення Чернігова.

Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівський окружний адміністративний суд #Олександр Ломако #бюджет #Віктор Геращенко #Дмитро Брижинський
Оголошення
live comments feed...