• Головна
  • На Чернігівщині благодійники облаштували укриття для 3000 школярів
15:25, 12 липня 2023 р.

На Чернігівщині благодійники облаштували укриття для 3000 школярів

На Чернігівщині благодійники облаштували укриття для 3000 школярів

Близько 3 000 учнів з вересня 2023 року зможуть навчатися офлайн безпечно, завдяки готовим укриттям. Це учні Седнівського ліцею, Чернігівського ліцею №15, Чернігівської загальноосвітньої школа №19, Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту та дитячого садка «Промінець» в селі Количівка.

Чернігівщину деокупували однією з перших, проте лише половина шкіл змогли відновити навчання офлайн. Для облаштування укриттів БФ «Голоси дітей» обрав саме цей регіон, оскільки він суттєво постраждав, а відновлюється значно повільніше, ніж Київщина.

«Одразу ж після деокупації Київщини, Чернігівщини та Сумщини постало питання, як відновлювати “дитячу” інфраструктуру, зокрема, щоб українські родини могли повернутися додому. Ми розуміємо, наскільки важливо, аби діти могли навчатися не лише вдома перед моніторами. Багато родин ухвалює рішення про повернення, наприклад, з-за кордону, саме з огляду на цей фактор», — розповідає член правління фонду “Голоси дітей” Андрій Черноусов.

Усі об’єкти, які ремонтує та облаштовує фонд — це найпростіші укриття (згідно з класифікацією ДСНС). Саме такими укомплектована більшість обʼєктів освітньої інфраструктури України. Але навіть у найпростішому укритті можна перебувати впродовж 48 годин. Попри обов'язкові вимоги, за ініціативи фонду було облаштовано комфортні санвузли й проведено каналізацію. «Цього не вимагають, можна було б обійтися біотуалетами. Але ми хотіли, створити для дітей та вчителів більш зручні умови для перебування в укритті під час тривог. До того ж — це про гідність», — додає Андрій Черноусов.

В укриттях можна буде навіть продовжувати проведення навчання. Оскільки для частини навчальних закладів закупили стільці, екран, проєктор, щоб дітей можна було не просто спустити в укриття, але і продовжувати проводити уроки.

«Це дуже важлива ініціатива для навчального процесу та громад Чернігівщини на сьогоднішній день», — ділиться директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Поджарий Максим Сергійович.

Облаштування приміщень стало можливим завдяки допомозі партнерів фонду. Організація Caritas France пожертвувала 90 000 євро. Завдяки цим коштам вдалося облаштувати Седнівський ліцей, Чернігівський ліцей №15 та Чернігівську загальноосвітню школу №19. А Fiskens свого часу продали на аукціоні ретромашину, а кошти в розмірі 70 000 фунтів також віддали фонду. Таким чином, більшу частину коштів, а саме 168 952 $, БФ «Голоси дітей» витратив на ремонт та оздоблення укриттів на Чернігівщині. Решта грошей була направлена на психологічну підтримку дітям.

Благодійний фонд «Голоси дітей» надає психологічну допомогу та індивідуальну гуманітарну підтримку родинам, працює з громадами й закладами для дітей у межах всієї країни. З 2015 р. команда фонду працювала як волонтери і надавала психологічну допомогу дітям, які пережили досвід війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#укриття #БФ «Голоси дітей»
Оголошення
live comments feed...