• Головна
  • Вперше за 4 роки: на Чернігівщині на кір захворіла 7-річна дитина
09:16, 18 липня 2023 р.

Вперше за 4 роки: на Чернігівщині на кір захворіла 7-річна дитина

Вперше за 4 роки: на Чернігівщині на кір захворіла 7-річна дитина

На Чернігівщині вперше за чотири роки зафіксовали випадок захворювання на кір. Хворобу діагностували у 7-річної дитини з Ніжина, яка мала відповідний документ про вакцинацію, виконану згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Про це повідомляє ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

За словами заступника генерального директора з організації епідеміологічного нагляду Артема Ярошенко, цей випадок не якась аномалія, адже спостереження за хворобою свідчать, що періодичні спалахи кору зазвичай трапляються приблизно раз на п’ять років.

На території області спалахи кору були у 2012-2013-му роках, 2018-2019-му роках.

– Ця дитина відвідувала приватний навчальний заклад, в якому навчається шість осіб. Вона нікуди не виїжджала, постійно перебувала у Ніжині. Звісно, виникає питання, де вона заразилася? Можливо, що її документ про вакцинацію був фіктивний, як це інколи буває. І це треба з’ясувати. Втім, навіть якщо дитина і щеплена насправді, перебіг хвороби буде легким за умови дотримання рекомендацій лікарів, без катаральних проявів та багатьох висипок на шкірі, – зазначив Артем Ярошенко.

Фахівці відмічають, що кір – доволі висококонтагеозне захворювання. Якщо оточуючі перебуватимуть поруч із хворим, що виділяє збудника (а це два дні до появи висипок та три дні після висипки), тоді їхні шанси захворіти будуть дуже високими (майже 80%), адже вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом.

«Всі шкірні прояви при кору можуть відображатися і на внутрішніх органах людини. Звідси і поява деяких ускладнень після перенесеного захворювання».

Профілактикою кору є вакцинація. В Україні в наявності два види комбінованої вакцини КПК (кір, паротит, краснуха) – бельгійська та американська. Вони доволі ефективні, бо проходять всі етапи досліджень, сертифікації та випробувань перш ніж потрапити до кінцевого споживача. Вакцину слід вводити дітям першу дозу – у 12 місяців, другу – у 6 років, дорослим аби не захворіти і при умові, що вони не були щеплені, можна вакцинуватися у будь-якому віці.

Крім того, вберегтися від кору можна – якщо ви не будете відвідувати стаціонарні інфекційні відділення, де знаходяться такі хворі, уникати зайвого скупчення людей, триматися подалі від людини, що має ті або інші застудні явища, частіше мити руки із милом, обробляти фрукти та овочі, використовувати санітайзери, провітрювати приміщення.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #захворювання #Ніжин #дитина #МОЗ #Артем Ярошенко
Оголошення
live comments feed...