• Головна
  • Школярі та випускники читають вірш «Крила» Ліни Костенко на фоні руїн чернігівської школи
10:24, 21 липня 2023 р.

Школярі та випускники читають вірш «Крила» Ліни Костенко на фоні руїн чернігівської школи

Школярі та випускники читають вірш «Крила» Ліни Костенко на фоні руїн чернігівської школи

За півтора року повномасштабної війни кожен 10-й заклад освіти в Україні (загалом понад 3,5 тисячі) зруйнований або пошкоджений. За понад місяць прицільних обстрілів Чернігова у березні 2022 року росіяни влучили у 27 із 34 шкіл міста — дві з них були вщент знищені. На їхньому тлі міжнародний благодійний фонд savED, який відновлює доступ до освіти у громадах, що постраждали від російської агресії, до своєї першої річниці зняв ролик із меседжем «Школи — для навчання, а не для руїн». 

У кадрі учні та випускники частково зруйнованого Михайло-Коцюбинського ліцею, що знаходиться в Чернігівському районі, читають легендарний вірш «Крила» Ліни Костенко вже на фоні руїн однієї з чернігівських шкіл на Подусівці.

Співзасновниця благодійного фонду savED Анна Новосад (ексміністерка освіти і науки України 2019–2020рр.) зазначила:

«За рік роботи ми як фонд побували у багатьох містах, містечках і селах, де через російську агресію діти залишились без шкіл зовсім, а як наслідок — без доступу до базового права на освіту. І наш головний меседж — діти не мають можливості чекати на перемогу, щоби повернутися до навчання. У них не буде шансу ще раз піти до першого класу, ще раз відсвяткувати випускний. Саме тому відновлювати освіту треба вже сьогодні, не чекаючи перемоги, щоби ростити покоління, яке відбудовуватиме нашу країну після перемоги. Ми закликаємо українців та весь світ долучатись до цієї відбудови», —

Упродовж літа фонд збирає кошти на облаштування понад 15 укриттів та шкільних приміщень на Харківщині, Миколаївщині та Чернігівщині, щоб допомогти школам відновити навчання і дозволити дітям повернутись «До школи знов». 

Джерело: DIVOCHE.MEDIA

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #читають #вірш #Ліни Костенко #Крила #руїни школи
Оголошення
live comments feed...