• Головна
  • На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних чорних лелек
10:01, 24 липня 2023 р.

На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних чорних лелек

На Чернігівщині експедиція науковців обстежила території Остерського, Карпилівського, Моровського, Сорокошицького та Любецького лісництв. У трьох з них виявлені гнізда чорного лелеки, зокрема в Остерському, Любецькому та Сорокошицькому.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.

На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних чорних лелек, фото-1

Експедиція проводилася фахівцями філії Чернігівське лісове господарство ДП «Ліси України» та Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Так, на території Остерського лісгоспу в заповідному урочищі «Псьолів острів», який входить до регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», було помічене гніздування лелеки чорного. Гніздо розташоване на дереві дуба на бічній гілці на висоті приблизно 8 метрів. Птахи оселилися поблизу річки Десна, адже живляться вони переважно тваринною їжею. Здебільшого це риба довжиною навіть до 25 сантиметрів, жаби, тритони, різноманітні водяні комахи, рідше плазуни. Іноді споживає водяні рослини.

Жиле гніздо лелеки чорного також знайдено в Любецькому лісництві, неподалік болотного масиву на дереві сосни звичайної, на висоті близько 10 метрів. Біля дерева виявлені всі ознаки життєдіяльності птаха: пір’я, шкаралупи яєць та залишки їжі.

На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних чорних лелек, фото-2

Крім того, гніздування лелеки помічене на дереві вільхи у Сорокошицькому лісництві, але, на жаль, без ознак присутності птахів.

Надалі виявлені гнізда працівниками лісництв будуть взяті під охорону.

До речі, відповідно до Санітарних правил в лісах України, навколо місця гніздування лелеки чорного в радіусі 1000 метрів заборонено здійснення будь-яких заходів з поліпшення санітарного стану лісу.

На Чернігівщині виявили місця гніздування червонокнижних чорних лелек, фото-3

Довідково: Чорний лелека – один із найзагадковіших, унікальних і найменш вивчених представників фауни України. Цей лісовий птах гніздиться у віддалених, глухих кутках старих заболочених лісів, що не зазнали втручання людини. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави. Веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію.

Чорний лелека занесений до Додатку ІІ Бонської Конвенції (міжнародної угоди) про збереження мігруючих видів диких тварин, Додатку ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів та до Червоної книги України зі статусом «вразливий».

Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 11.03.2019 № 102 затверджено План дій щодо збереження чорного лелеки.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорний лелека #Червона книга #заповідник
Оголошення
live comments feed...