• Головна
  • Чернігівські медики вітають з Днем медичного працівника!
17:37, 27 липня 2023 р.

Чернігівські медики вітають з Днем медичного працівника!

Чернігівські медики вітають з Днем медичного працівника!

Сьогодні професійне свято відзначають ті, без кого ані у мирні, ані у військові часи жоден з нас не може обійтися, - янголи у білих халатах. До цього року День медичного працівника за радянською традицією святкувався у першу неділю червня, але указом Президента України від 13 червня 2023 року його було перенесено на 27 липня. Ми позбавляємось від совєтчини в усьому і хочемо мати власні дати, не пов'язані з нашим ворогом.

Українські лікарі та медсестри, фельдшери та санітари з 24 лютого минулого року дивують світ своєю мужністю, професіоналізмом та незламністю. А наші бойові медики напевно стануть героями легенд прийдешніх поколінь, бо дива, які вони творять, рятуючи поранених з поля бою, гідні бути уславленими у віках.

Чернігівським медичним працівникам довелося працювати у страшні часи облоги міста. Артилерійські обстріли та авіанальоти, страх окупації та смерті, холод та темрява - ніщо не стало на заваді чернігівським медикам виконувати свої професійні обов'зки. Тож сьогодні до вітального слова запрошуємо наших чернігівських лікарів, які були з містянами у найтяжчі дні.


Іван Тельнов, лікар-пульмонолог, завідувач ковідним відділенням КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.

- В часи облоги перед нами постало чимало труднощів. Починаючи з елементарних побутових: відсутність світла, тепла, централізованого водопостачання, обмежена кількості продуктів харчування. До нас одночасно надходила велика кількість поранених, при недостатності світла виникали складнощі оперативного втручання, медикаментів була обмежена кількість... Але все це вдалося подолати неймовірними зусиллями команди, яка залишилася в лікарні. Ті люди, які працювали поруч, допомагали один одному, починаючи від наймолодшого медичного персоналу, санітарочок, закінчуючи генеральним директором, робили все можливе й неможливе, щоб рятувати пацієнтів.

Головна місія лікаря не відрізняється в військовий час або в мирний. Ми повинні допомагати людям, допомагати долати хвороби, наслідки хвороб, І я хочу побажати колегам витримки, наснаги, жаги до нових знань. Хай ваші мрії втілюються в життя! І разом — до найшвидшої перемоги.


Олександра Попандопало, лікар-хірург відділення загальної хірургії і патології підшлункової залози КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.

- Основною проблемою, яка нависала над нами декілька ночей підряд і дуже лякала, була ймовірність того, що облога переросте в окупацію. Для мене розуміння, що це може статися, стало навіть гіршим за вибухи за вікнами, від яких подеколи вибивало шибки. Але нам допомогла впоратись єдність. Ми всі один одного підтримували намагалися не показувати свій страх. І, звичайно ж, робота. Її вистачало, і ми мали просто виконувати свій обов’язок. Завдяки нашим воїнам, окупації не сталося, але ми були готові до всього. Наш колектив був готовий надавати допомогу людям до кінця. Думаю, ви розумієте, який сенс я в це вкладаю.

Наша місія — допомагати людям у критичних ситуаціях, берегти їхнє здоровʼя. Під час облоги ми взяли на себе додатковий обов’язок заспокоювати пацієнтів, вселяти у них віру, що все буде добре, і нам це вдавалося. Слава Богу, у людей трохи змінилося ставлення до таких професій, як військовий, поліцейський, працівник ДСНС. Так само до й лікарів. Мені здається, страшні події повномасштабного вторгнення показали, наскільки важливі ці професії. Ми будемо виконувати свій обов'язок так довго, як нам стане сил. За будь-яких обставин, війна це чи епідемія, чи стихійні лиха, ми завжди маємо зберігати спокій, надавати медичну допомогу й робити все, що в наших силах.

Хочу побажати нам найшвидшої перемоги. Бажаю всім насолоджуватися кожним моментом, кожним днем, старатися проявляти свої емоції. як позитивні так і негативні, нічого в собі не тримати. На жаль, ми не вічні, не вічно молоді і не завжди все залежить від нас. Звичайно, хочеться, щоб люди не хворіли і у нас було менше роботи. Це було б дуже круто, ми б точно не образилися. Тому бажаю всім здоров'я. А ще — досягнути внутрішнього дзену. Завжди зберігати спокій, холодну голову і вірити в те, що перемога скоро, і ми найближчим часом повернемось до мирного життя і подаруємо його наступним поколінням.

Від імені редакції хочемо привітати усіх медпрацівників міста й області. Ми щиро вдячні вам за вашу працю й бажаємо, щоб усе найгірше назавжди залишилось у минулому, а попереду на вас чекали лише світлі дні. Щастя, безпеки, мирного майбутнього та перемоги!

Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День медичного працівника #привітання #професійне свято
Оголошення
live comments feed...