• Головна
  • Діагностика стане кращою: у Чернігова з’явиться апарат МРТ
18:01, 31 липня 2023 р.

Діагностика стане кращою: у Чернігова з’явиться апарат МРТ

Діагностика стане кращою: у Чернігова з’явиться апарат МРТ

Під час 33-ої (позачергової) сесії міської ради VIIIскликання, що відбулася 31 липня, депутати прийняли «Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Чернігова на 2022–2025 роки».

Як ми розповідали раніше, у ході реалізації програми міський бюджет має виділити 34 мільйони гривень на реабілітацію як цивільних, так й військових – на ці кошти мають закупити апарати для реабілітації та провести ремонт у третій лікарні.

Втім, під час обговорення програми, депутатка Марина Рейко запропонувала внести до неї зміни. Точніше, передбачити закупівлю апарату МРТ (магнітно-резонансної томографії):

-Нещодавно соціальні мережі «вибухнули» від ситуації, що сталася у Чернігові: дідуся, який хворий, й якому треба зробити МРТ головного мозку, безкоштовно, за системою медичних гарантій, у липні записали (на МРТ, - прим.) на грудень. Або запропонували зробити за 1700 гривень. Це просто дика ситуація. Ця ситуація існує у місті давно (наразі єдиний апарат, на якому, за направленням, можна пройти МРТ безкоштовно, знаходиться в обласній лікарні, - прим.). Ми підіймали неодноразово цю ситуацію. На тому апарати, який працює за системою медичних гарантій, немає можливості зробити МРТ всім, кому потрібно, робити МРТ вчасно – хоча б за місяць, - зазначила пані Рейко.

Як з’ясувалося, держава, а якщо бути точним, НСЗУ (Національна служба здоров’я України) обіцяла поставити до Чернігова МРТ ще пару років тому: у другій лікарні для нього навіть було обладнане відповідне приміщення. Але потім справа «зупинилася», й тепер у міської влади немає конкретної відповіді: чи поставлять до Чернігова МРТ, чи у придбанні апарату за рахунок держави місту відмовлено.

Депутати включили у програму придбання апарату МРТ. Скоріш за все, куплять його вже у 2024-му році, адже у 2023-му грошей на таку коштовну річ (вартість апарату складатиме понад 50 мільйонів гривень) у міському бюджеті не передбачено.

Втім, чернігівські чиновники ще мають провести консультації з НСЗУ, аби отримати остаточну відповідь: чи варто чекати на апарат МРТ від держави, або ж розраховувати виключно на власні сили…

Ще однім рішенням міська рада передала в оренду ветеранській спільноті «СЕРЦЕВІР» приміщення колишньої першої жіночої консультації (на вулиці Пирогова) – там мають розмістити центр для реабілітації ветеранів.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НСЗУ #сесія #МРТ #Марина Рейко #Лікарня № 2 #СЕРЦЕВІР
Оголошення
live comments feed...