Новини компаній
12:10, 25 серпня

Алергія та її сезонні прояви

Новини компаній

Змінюються сезони, але тільки одне залишається незмінним – алергія у тих людей, які страждають на подібну реакцію імунної системи. Організм реагує на речовини, які для більшості людей є безпечними. Ці речовини називають алергенами: при взаємодії з ними відбувається вироблення антитіл, що викликає різні симптоми та прояви захворювання.

Алергія та її сезонні прояви, фото-1

Алергія виникає не у всіх – є групи ризику, люди, найбільш схильні до подібного стану. Які категорії входять до груп ризику?

 • Люди із сімейною схильністю до алергій;
 • ті, що живуть у забрудненому навколишньому середовищі;
 • діти батьків-алергіків;
 • пацієнти з атопічними станами.

У боротьбі з сезонною алергією допоможе медичний препарат Кларитин.

Причини та симптоми

Залежно від сезону, алергія здатна виявлятися більш яскраво. Сезонні алергії зазвичай викликаються пилком або пухом квітучих рослин, дерев, трав; спорами грибів. Літня алергія пов'язана із сінною лихоманкою, а весняна – обумовлена ​​цвітінням дерев. В осінній період алергію можуть викликати гриби, а взимку – сухе через використання опалювальних систем повітря стимулює алергічні реакції.

Розпізнати сезонну алергію просто по ряду певних симптомів:

 • закладеність носа, нежить;
 • часте чхання;
 • свербіж у носі, очах, сльозотеча;
 • почервоніння шкірних покривів та очей;
 • кашель.

Якщо ви помітили прояв подібних симптомів у певний сезон, існує висока ймовірність розвитку сезонної алергії.

Чи можна вилікуватись народними засобами?

У якості альтернативи або доповнення до лікарського лікування пропонуються народні методи боротьби з алергією. Вони включають застосування натуральних продуктів, прийом різних трав, зміну життя. Проте важливо розуміти, що народні методи не мають достатніх наукових доказів. Головним недоліком є ​​неефективність, непередбачуваність результатів.

Пам'ятайте, що безконтрольне лікування може погіршити стан: так, деякі трави або продукти бджільництва викликають алергічні реакції. Лише антигістамінні засоби можуть швидко полегшити симптоми, запобігти прогресу алергії та знизити запалення. Це забезпечується рахунок високої концентрації діючої речовини.

Кларитин проти сезонної алергії

Одним із лікарських препаратів, що рекомендуються для лікування сезонної алергії, є Кларитин. Головна діюча речовина – лоратадін, антигістамінний засіб. Лоратадин блокує дію гістаміну – речовини, що спричиняє алергічні реакції. Використовуючи Кларитин, можна полегшити на тривалий час симптоми алергії: вже за півгодини після прийому препарат демонструє високу ефективність.

Залежно від віку та симптомів лікар підбирає дозування кларитину. Дітям від 12 років і дорослим необхідно приймати не більше 10 мг – одну таблетка раз на добу. Обов'язково варто проконсультуватися з педіатром або лікарем для отримання індивідуальних рекомендацій.

Кларитин, як і багато антигістамінних препаратів, має протипоказання:

 • період вагітності та лактації;
 • індивідуальна непереносимість компонентів.

Лікування під контролем лікаря – оптимальний варіант!

Якщо ви помітили прояви сезонної алергії, варто звернутися до фахівця. Тільки лікар зможе визначити причини алергії, провести ефективну діагностику та запропонувати відповідне лікування. Необхідним кроком іноді стає алергічне тестування з метою деталізації алергенів.

Своєчасний візит до лікаря допомагає запобігти прогресуванню симптомів та зменшити ризик виникнення серйозних ускладнень: бронхіальної астми, ангіоневротичного набряку. Бережіть своє здоров'я та звертайтеся до лікаря при перших проявах сезонної алергії. Це допоможе отримати адекватне лікування та запобігти ймовірним ускладненням.

Автор – Щербакова Олександра, Аптека АНЦ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...